Yazılım bilip ne yapılacağını bilmemek

E.A35

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, böyle bir konuyu açma ihtiyacı duydum maalesef. Önlisans pc mezunuyum ve dgs ile ybs`ye dikey geçiş yapıyorum. 25 yaşındayım ve lise döneminden bu yana pmo ve mast bağımlısıyım. O dönemlerde ergenlik ve bizi uyaran birileri olmadığı için cahilce bu zamana kadar geldik. Bu illeti ne kadar istesem de bırakıp normal bir hayata dönemedim. Sürekli olumsuz düşünen, tembel, agrasif, takıntılı birine dönüştüm. Ve bu zamana kadar sevgilim olmadı.

Asıl konuya gelecek olursak yazılıma lise1`de başladım yaklaşık 10 yıllık bir tecrübem var diyebilirim. Şuanda izmir`de ufak bir ilçede yaşıyorum. Geçen sene istanbuldayken çalıştığım firma pandemiden dolayı iflas etti. Ve herşey üst üste geldi. İngilizcem teknik dökumanları anlayacak seviyede akıcı seviyede değil.

Firmalarla çalışmak istiyorum mesela beni rahatsız eden şey yakınımdaki firmaların türk iş kültürünün kötü olması yani yobaz ve küçük bir ilçe olduğu için insanların davranışlarını kaldıramıyorum. Remote çalışsam ev ortamı müsait değil. Şimdi istanbul`a da yüksek kira fiyatlarından ve hayat pahalılığından dolayı geçemiyorum.

Bir proje yapıp pazarlamak istesem o kadar olumsuz düşünüyorum ki artık bu proje tutmaz satamam veya pazarlayamam diye yarıda bırakıyorum. Ne yapacağımı şaşırdım. Sürekli bu tutmaz yok bu olmaz kafasındayım ve tembellikten yataktan kalmak istemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anlattıklarınızı mastürbasyona mı bağlıyorsunuz anlamadım?
Evet hocam bana göre asıl suçlu, ne kadar ailevi sorunlar vs. yaşamış olsam da bi 20 gün yapmasam kendime geliyorum daha olumlu ve enerjik hissediyorum. Motivasyonum daha yüksek oluyor. Ama bir türlü bırakamıyorum. Türk kızları da fazla egoist/kezban olduğu için sevgili yapamıyorum. Hal böyle olunca ne bir işe odaklanabiliyorum ne de hayattan bir zevk alamıyorum. Çünkü açım (Yani karın açlığından bahsetmiyorum).

R10 gibi sitelerden iş alımı konusu açarak çalışmaya bir yerden başlamış olursun. Üstelik çalışma şartlarını kendin belirlersin. Kovala biraz.

R10 gibi sitelerden iş alımı konusu açarak çalışmaya bir yerden başlamış olursun. Üstelik çalışma şartlarını kendin belirlersin. Kovala biraz.
R10 bana çok basite kaçmak gibi geliyor hocam. Ben büyük projelerde yer almak büyük firmalara hizmet etmek istiyorum. Sosyal ve anlayışlı bir ekiple çalışmak istiyorum.

Ne istediğini bilmeyen, şımarık ve egoist yöneticiler/patronlar beni işten soğuttu.

Evet hocam bana göre asıl suçlu, ne kadar ailevi sorunlar vs. yaşamış olsam da bi 20 gün yapmasam kendime geliyorum daha olumlu ve enerjik hissediyorum. Motivasyonum daha yüksek oluyor. Ama bir türlü bırakamıyorum. Türk kızları da fazla egoist/kezban olduğu için sevgili yapamıyorum. Hal böyle olunca ne bir işe odaklanabiliyorum ne de hayattan bir zevk alamıyorum. Çünkü açım (Yani karın açlığından bahsetmiyorum).
Siz bunu iyice hastalık haline getirmişsiniz kendi kafanızda. Mastürbasyonun insan psikolojisine etki eden bir yanı yok. 20 günün sonunda sizi mutlu eden mastürbasyon yapmıyor olmayışınız değil. Psikolojinizin, sizi mutsuz ettiğini düşündüğünüz şeyden 20 gün uzak kalmış olduğunuzu bilmesi. Mastürbasyon yaptığınızda bunun için kendinizi suçlamanıza gerek yok. Veya işe güçe, kezbanlığa da bağlamayın. Her kız aynı değil ki kezbanlık ne alaka? Günümüzde artık kızlar kezban değil, daha kendini geliştirmiş vaziyetteler. Fakat sizin yaşınızda, karşı cinsten bir insanın beklentileri yüksek olur ona göre hareket edin. Biraz da peşini kovalamazsanız çok zor.

Siz bunu iyice hastalık haline getirmişsiniz kendi kafanızda. Mastürbasyonun insan psikolojisine etki eden bir yanı yok. 20 günün sonunda sizi mutlu eden mastürbasyon yapmıyor olmayışınız değil. Psikolojinizin, sizi mutsuz ettiğini düşündüğünüz şeyden 20 gün uzak kalmış olduğunuzu bilmesi. Mastürbasyon yaptığınızda bunun için kendinizi suçlamanıza gerek yok. Veya işe güçe, kezbanlığa da bağlamayın. Her kız aynı değil ki kezbanlık ne alaka? Günümüzde artık kızlar kezban değil, daha kendini geliştirmiş vaziyetteler. Fakat sizin yaşınızda, karşı cinsten bir insanın beklentileri yüksek olur ona göre hareket edin. Biraz da peşini kovalamazsanız çok zor.
O kadar nofap yapanlar boşuna mı yapıyor peki hocam. Ülkenin ekonomik durumu da ortada.

O kadar nofap yapanlar boşuna mı yapıyor peki hocam. Ülkenin ekonomik durumu da ortada.
Hocam sizin ne değişik bir düşünce tipiniz var. :) Neden hep başka şeyleri, olumsuz şeyleri referans ediyorsunuz hayatınıza?

Hocam sizin ne değişik bir düşünce tipiniz var. :) Neden hep başka şeyleri, olumsuz şeyleri referans ediyorsunuz hayatınıza?

Kezbandan kastım boş ego ve yüksek beklenti içinde olmaları. Yani bazı şeyler bu kadar zor olmamalı. Yurtdışında bir kızla sevgili olmak bu kadar zor değildir mesela. Yolda yürürken, metroda vs. egolarını bariz fark ediyorum. Ve nofap üzerine kurulu topluluklar var.

Neyse konu silinebilir.

Kezbandan kastım boş ego ve yüksek beklenti içinde olmaları. Yani bazı şeyler bu kadar zor olmamalı. Yurt dışında bir kızla sevgili olmak bu kadar zor değildir mesela. Yolda yürürken, metroda vs. egolarını bariz fark ediyorum. Ve nofap üzerine kurulu topluluklar var.

Neyse konu silinebilir.

Siz bu yaşa kadar bildiğinizi okumuşsunuz böyle de okumaya devam edin. Şu dönemde sevgili yapmak zor diyen biri de zaten evinden dışarı çıkmayan, Instagram'dan kızlara yazarak düşürebileceğini sanan kişilerdir.

Yeni konular

Geri
Yukarı