Yazılım CV'sinde neler belirtilmelidir?

emregursoz

Kilopat
Yazılımda yeniyim. HTML vs CSS biliyorum. Python da çalışıyorum. Şu an iş bulmakta çok sıkıntı yaşıyorum. Sanırım yeniyim diye olabilir.
CV'de olması gereken sertifikalar nelerdir? Yani CV'de olursa bir adım önde olabilirsin diyeceğiniz sertifikalar.
Rehberlik yapabilecek var mıdır?

İletişim bilgileri, kendini anlattığın kısa bir summary, kullandığın framework/tools, eğitim bilgilerin, çalışma geçmişin. İngilizce olması şart.

Çalıştığım şirketlerde yeni eleman alınacaksa mezuniyete yakın stajyer olarak başlatıyoruz. İş çoğu zaman tek başına geliştirdiğin projelere benzemiyor, orda da pişmiş olursun. Staj iyidir.

Bunlar benim bildiğim geçerliliği olan sertifika programları.

Dosya Ekleri

• sertifika.png
    sertifika.png
    23,4 KB · Görüntüleme: 129
  • sertifika1.png
    sertifika1.png
    22,5 KB · Görüntüleme: 116
  • sertifika2.png
    sertifika2.png
    22 KB · Görüntüleme: 116
İngilizce var hocam CVde ekli hepsi var nerdeyse ama iş yok yeni başlayan için

Önemli olan kısım hangi pozisyon için başvurduğun. HTML/CSS seni bir frontend pozisyonuna sokmaz, Pyhton zaten bağımsız. Framework şart.

Senin daha alanın belli değil.

Bu kadar az bilgiyle iş bulman çok zor. HTML ve CSS'in yanına JS ve kütüphanelerini öğrenerek web alanında Front-End iş başvurularına katılabilirsin ama yine de bilgi seviyen az olduğu için zorlanırsın.

Kendini geliştirmeye ve proje yapıp Github'a yüklemeye uğraş. Aceleci olma bu kadar, daha düzgün bir şey yapamadan birbirinden bağımsız iki konuya geçmişsin. Emek ve azim vermen lazım.

Nerede egitim aldin?
Hangi kurumlarda hangi pozisyonlarda ne kadar sure calistin?
Hangi projelerde hangi rollerde gorev aldin?
Yer aldigin projelerde hangi teknolojileri aktif olarak kullandin?

Bu kadar.
Bilmem neyi su kadar biliyorum, sunu azicik biliyorum gibi seylerin hicbir onemi yok. Neyi ne kadar bildigin hangi projede calistigindan anlasilir. Kendi bilgisine 10 uzerinden not veren CV'ler goruyorum bazen, dunya sacmasi.

Saglam background'u olan insan tek sayfa CV ile her ise girer, onemli olan altini doldurabilmek.

Yeni konular

Geri
Yukarı