Yazılım dili öğrenirken heveslendirecek şeyler

Merhabalar öncelikle Kadir Geceniz mübarek olsun.
Programlama öğrencisiyim ve dil öğrenme sürecindeyim fakat bazen bakasım gelmiyor ve bunun yazılımı sevmemekle alakası yok onu baştan söyleyeyim bana bunu demeyin.
Mesela sporu yaparken vs sevmenize rağmen bazen o enerjiyi kendinizde bulamazsınız ama sade bir kahve içerseniz sizi itekleyebilir.
Ben dil öğrenirken aynı bu kahve etkisi gibi ne etkili olabilir ki her gün heves ve tutkuyla çalışabileyim?
Faydalı ve mantıklı tecrübelerinize muhtacım. Teşekkürler.
İrade, irade, irade. 4 ay fitness'a gittim. Canım sıkılıyor ama yapacak bir şey yok. Motivasyon gaz verir. Gaz bitince ne olacak? Pedala basmaya devam edecek kişi sensin.

HTML, C ,C# ve Python ile uğraştım(baya zaman önce çalıştım). Onda da canım istemese bile yapmaya uğraştım.

Motivasyon videoları izliyorsan geçici heves olur. Nereden biliyorum? Onu da denedim ve sonuç alamadım.

Motivasyon videoları olarak en çok Gri Koç'u seviyorum. O da aslında motivasyon değil. Hayatın gerçeklerini yansıtıyor. Ama sadece ders konusu hakkında bilgiler veriyor. Gri Koç'un motivasyon videolarına acı gerçekleri yüzümüze yüzümüze vurma diyebiliriz.

Öbür türlü tüm benim için boş. 2 dk gaz verir sonra biter.

Canım istemese bile yapacaksın. Lamı cimi yok.

Daha iyi bir yöntem olduğunu düşünmüyorum.

Klasik laf var: "Bir şeyi yapmak istiyorsan şimdi yap" diye.

Öncelikle kolay şeylerden başlayın. Bunları yaptıkca yapma istediğiniz artar, azimle yaparsınız.
Daha fazla bilgi sahibi olmak istersen de Youtube'de buna dair tonlarca video var.
Evet herkes uygulama şeklinde yapmayı önerdi galiba mantıklısı da bu.
Aklıma aratma yöntemi gelmiyor bir örnek verebilir misiniz ?

Sadece uygulama da değil çok küçük bir kod bile mutlu ediyor beni.
Denemeye karar verdim.
İrade, irade, irade. 4 ay fitness'a gittim. Canım sıkılıyor ama yapacak bir şey yok. Motivasyon gaz verir. Gaz bitince ne olacak? Pedala basmaya devam edecek kişi sensin.

HTML, C ,C# ve Python ile uğraştım(baya zaman önce çalıştım). Onda da canım istemese bile yapmaya uğraştım.

Motivasyon videoları izliyorsan geçici heves olur. Nereden biliyorum? Onu da denedim ve sonuç alamadım.

Motivasyon videoları olarak en çok Gri Koç'u seviyorum. O da aslında motivasyon değil. Hayatın gerçeklerini yansıtıyor. Ama sadece ders konusu hakkında bilgiler veriyor. Gri Koç'un motivasyon videolarına acı gerçekleri yüzümüze yüzümüze vurma diyebiliriz.

Öbür türlü tüm benim için boş. 2 dk gaz verir sonra biter.

Canım istemese bile yapacaksın. Lamı cimi yok
Motivasyon videoları bana fayda etmiyor hocam çünkü kalıcı taktik arıyorum veya yol..
Hocam evet her türlü çalışıcaz da bu insan beyniyle da alakalı aslen
Eğlenerek yazıp para alacağınızı düşünün.
Teşekkür ederim hocam.

Bu şekilde başladım fakat para kazanma süreci nereden baksan en az 1 yıl alacağı için aksine motivemi düşürdü hocam.

Hocam kusura bakmayın tam söylemek istediğim şeyleri söyleyememiş olabilirim. Ben 3 yıldır yazılım ile uğraşıyorum. Beni en çok motive eden şeyler genel olarak önceki acemice yazdığım kodları açıp bakmak ve yurtdışındaki yazılımcılar oldu. Ama her insanda böyle işleyecek değil bu durum. Beraber kod yazdığımız arkadaşım para kazanma hayalleriyle bu işe tutunmuştu. O yüzden size de önerdim. Size önerim başka insanlara yazdığınız kodları okutmaya çalışın, onlara bildiklerinizi öğrendiklerinizi aktarın bu sizin için iyi bir motive kaynağı olabilir.

Evet herkes uygulama şeklinde yapmayı önerdi galiba mantıklısı da bu.
Aklıma aratma yöntemi gelmiyor bir örnek verebilir misiniz ?
Hocam şöyle Youtube'ye C# yazınca bile birsürü eğitim videosu çıkıyor. Hangisinin anlatımı size daha basit, daha anlaşılır geliyorsa ona bakın. Ben burda özellikle bir kanal ismi vs. vermek istemiyorum. Tabi kii sadece C# diline değil, diğer dillere de bakabilirsiniz.

Hocam kusura bakmayın tam söylemek istediğim şeyleri söyleyememiş olabilirim. Ben 3 yıldır yazılım ile uğraşıyorum. Beni en çok motive eden şeyler genel olarak önceki acemice yazdığım kodları açıp bakmak ve yurtdışındaki yazılımcılar oldu. Ama her insanda böyle işleyecek değil bu durum. Beraber kod yazdığımız arkadaşım para kazanma hayalleriyle bu işe tutunmuştu. O yüzden size de önerdim. Size önerim başka insanlara yazdığınız kodları okutmaya çalışın, onlara bildiklerinizi öğrendiklerinizi aktarın bu sizin için iyi bir motive kaynağı olabilir.
Bir nevi o insanlarla vakit geçirin tarzı bir öneri galiba ve önemli değil hocam.
Hocam şöyle Youtube'ye C# yazınca bile birsürü eğitim videosu çıkıyor. Hangisinin anlatımı size daha basit, daha anlaşılır geliyorsa ona bakın. Ben burda özellikle bir kanal ismi vs. vermek istemiyorum. Tabi kii sadece C# diline değil, diğer dillere de bakabilirsiniz.
Şuan C# ve Unity öğrenme şeklinde devam etmek istiyorum hocam.

Geri
Yukarı