Programlama dili önerisi

alanyal7

Hectopat
Arkadaşlar elektrik elektronik mühendisliği 1.sınıf öğrencisiyim. Programlama dili öğrenmeye başlamak istiyorum C dilini ve Python'u önerenler oldu. C dili öğrenirsem ileride diğerleri daha kolay geleceğini söyleyen arkadaşlarım var. Tavsiyelerinizi bekliyorum C dillerinden hangisi veya Python mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
"Yazılım dili" değil de programlama dili diyelim öncelikle.

Elektronik okuyorsanız robotik alanına daha yatkın olabileceğinizi tahmin ederekten C dil ailesine yönelmeni tavsiye ederim. Hatta istersen Arduino ile de başlayabilirsin. Elektrik bilmen seni bir tık önde başlatır bu konuda.

Tabii çalışmak istediğin alan nedir onu bilmiyorum. Sadece bölümüne göre yorum yapabiliyorum şu anda. Başka şeyler yapmak istiyorsan dil değişir.

"Yazılım dili" değil de programlama dili diyelim öncelikle.

Elektronik okuyorsanız robotik alanına daha yatkın olabileceğinizi tahmin ederekten C dil ailesine yönelmeni tavsiye ederim. Hatta istersen Arduino ile de başlayabilirsin. Elektrik bilmen seni bir tık önde başlatır bu konuda.

Tabii çalışmak istediğin alan nedir onu bilmiyorum. Sadece bölümüne göre yorum yapabiliyorum şu anda. Başka şeyler yapmak istiyorsan dil değişir.
Hocam arduino ile calismalar yapmak istiyorum biraz daha somut elle tutulabilir seyler arduino devreleri gibi.bunun için hangi c dilini öğrenebilirim.

Elektronik mühendisi adamın C bilmeme gibi bir lüksü yok, tabii eğer sanayide 3 kuruşa çalışmayı hedefliyorsan onu bilemem.

Python sadece bir programlama dili değildir, özellikle prototip geliştirmek ve hızlı ürün ortaya koymak için çok uygundur. Biliyorum bazı arkadaşlar neden önerilmesi gerektiğini bilmeden sürekli Python öneriyor, bu konuda rahatsızlık duyan kişileri de görüyorum sık sık ancak Python gerçekten güçlü ve esnek bir dil, mümkünse annenize ve babanıza öğretin, hatta okullarda zorunlu ders olarak okutulmalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı