Yazılım geliştirme için laptop önerisi

Peki D16'ya 9000TL vereceğime oyun bilgisayarı alsam olmaz mı, ne fark eder?
9.000 TL'ye iyi bir oyun bilgisayarı bulabilir misin? Minimum 15.000'e geldi fiyatlar. HP vs. alayın desen, ısınma sorunları ile karşılaşırsın.

İşin bir de kullanım boyutu var. Oyun laptopları genelde ağır oluyor.

9.000 TL'ye iyi bir oyun bilgisayarı bulabilir misin? Minimum 15.000'e geldi fiyatlar. HP vs. alayın desen, ısınma sorunları ile karşılaşırsın.

İşin bir de kullanım boyutu var. Oyun laptopları genelde ağır oluyor.
Yalnız 15.000'e 3060 var. O kadar uçmaya gerek var mı?
10bin 11bin bandında iyi laptop yok mu?
Ağırlığı o derece etki ediyor mu? En fazla 1 kilo daha.

Ağırlığı o derece etki ediyor mu? En fazla 1 kilo daha.
Şöyle söyleyeyim. Bir projeyi sunmak için toplu taşıma ile bir firmanın ofisine giderken yaklaşın 2.2 KG olan laptobum ile rahat edemiyordum. 1 KG uzun süre taşıdığında fark ediyor.

10 bin - 11 bin bandında iyi laptop yok mu?
MSI Thin serisi var. İşini görecektir. 1650 var bunda.

Şöyle söyleyeyim. Bir projeyi sunmak için toplu taşıma ile bir firmanın ofisine giderken yaklaşın 2.2 KG olan laptobum ile rahat edemiyordum. 1 KG uzun süre taşıdığında fark ediyor.

MSI Thin serisi var. İşini görecektir. 1650 var bunda.

Okulda da sürekli taşımam gerekebilir.
Attığın model ısınma sorunlu diye biliyorum ve vatandan bilgisayar almam, çok pahalı.

Attığın model ısınma sorunlu diye biliyorum ve Vatan'dan bilgisayar almam, çok pahalı.
Vatan'dan al diye atmadım. Örnek olarak attım, özellikleri en düzgün yazan Vatan. MSI'ın bu şekilde hafif ve oyuncu olan modellerinde ısınma oluyor. Diğer modeller ise artık laptoptan ziyade taşınabilir bilgisayar olarak geçiyor çünkü oldukça büyük kasalı oluyorlar.

Gerçekten oyun oynayacak mısın? Oyun oynamayacaksan Huawei çok daha avantajlı duruyor.

Vatan'dan al diye atmadım. Örnek olarak attım, özellikleri en düzgün yazan Vatan. MSI'ın bu şekilde hafif ve oyuncu olan modellerinde ısınma oluyor. Diğer modeller ise artık laptoptan ziyade taşınabilir bilgisayar olarak geçiyor çünkü oldukça büyük kasalı oluyorlar.

Gerçekten oyun oynayacak mısın? Oyun oynamayacaksan Huawei çok daha avantajlı duruyor.
Aslında 2 aydır oyun açtığım yok denebilir. Pek oyun oynamam ama Huawei muhtemelen oynayacağım oyunları kaldırır. Online oynarım genelde, o da oynarsam(Wot, Smite...)

Taşınma ve pil konusunda Huawei baya iyi duruyor, hemde işlemcisi de iyi gözüküyor.

Eğer özellikle Apple ekosistemi için bir şey geliştirmeyeceksen yahut kullanman gereken programlar sadece Mac sistemde yoksa Windows tercih edilebilir. Apple da tercih edilebilir.

Donanımlar iyi olduktan sonra dehşet bir performans farkı olmaz.

@Noll77 şöyle bir ekleme yapayım. Yarın bir gün macOS kurmak adına Hacintosh denemek istersen AMD işlemci ile Huawei'de sorun yaşayabilirsin. Konuda Mac geçtiği için belirtmek istedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı