Yazılım İade edilir mi?

ÖmerFarukArslan

Hectopat
Daha fazla  
Vatan Bilgisayar'ın mağazasından MCafee virüs programını aldım. Aslında almayacaktım ama oradaki satıcı sisteme bir şey olursa direkt sistemi getiremezsiniz dedi. Tahminen bu programdan prim alıyorlar başka bir mağazasına gittiğimde böyle bir şeyin mümkün olmadığını sadece Windows alırsam geçerli olacağını soylediler. Yarın iade etmek istiyorum, acaba edebilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Vatan Bilgisayar'ın mağazasından MC Cafe'e virüs programını aldım. Aslında almayacaktım ama oradaki satıcı sisteme bir şey olursa direkt sistemi getiremezsiniz dedi. Tahminen bu programdan prim alıyorlar başka bir mağazasına gittiğimde böyle bir şeyin mümkün olmadığını sadece Windows alırsam geçerli olacağını soylediler. Yarın iade etmek istiyorum, acaba edebilir miyim?
Ben bir ara Windows 10 Key almıştım iade etmek istedim eğer satılana kadar kullanmazsanız iade edebiliriz demiştiler. Belki sizin için de böyle bir şey geçerli olur.

Edemezsin. Bu tür yazılımlar key olarak satıldığından kullanıp kullanmadığını denetleyemezler. Firmalar da bu riski almak istemediğinden böyle ürünlerde iade yapmazlar. Şu zamana kadar duymadım, görmedim. Eğer yolun o tarafaysa şansını bir dene ancak pek sanmıyorum iade edebileceğini.

Kutulu lisanslar oluyor açmadıysanız verebilirsiniz dijital olarak verilen lisansın iadesi çoğu mağazada olmuyor. Bunu satıcı sitenin satış politikalarında bulabilirsiniz.

McAfee'den çok daha kaliteli yazılımlar mevcut. Mesela Kaspersky alınabilirdi. Bunu Güvenlik bölümümüzde de sorabilirdiniz. Biz de @Murat5038 ile cevaplardık. :)
Doğru. Ama Vatan Bilgisayar ve Teknosa bunu çok yapıyor. Kasada ödeme tamamlanana kadar başının etini yiyorlar. İstedikleri antivirüsü satana kadar susmuyorlar. Teknosa'da da aldığım 2 telefona da benden habersiz kırılmaz cam eklenmişti.

Kutulu lisanslar hariç hiçbir lisansı hiçbir şekilde iade edemezsiniz. Lisanslarda internetten alınsa bile 14 gün içinde iade koşulu yoktur. Satıcı senin kullanıp kullanmadığını asla denemeden bilemez denerse lisans çöp olur.

Edemezsin. Bu tür yazılımlar key olarak satıldığından kullanıp kullanmadığını denetleyemezler. Firmalar da bu riski almak istemediğinden böyle ürünlerde iade yapmazlar. Şu zamana kadar duymadım, görmedim. Eğer yolun o tarafaysa şansını bir dene ancak pek sanmıyorum iade edebileceğini.
Benim key'im şu an mağazada dün akşam orada bırakmıştım sistem toplama bölümünde yani açılma gibi bı durum söz konusu değil.

Bana da 300 liraya ofis programları kitlemişlerdi. Kurulumdan sonra fark ettim ama iş işten geçti key açıldığı için geri almıyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı