Yazılım için 40.000 TL bilgisayar tavsiyesi

Bütçe
40000

BaranHQ

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Web Tasarım Uzmanı ve Mobil Uygulama Geliştirici
Merhaba uygulama geliştirme için yazılım öğreniyorum fakat kullandığım laptop artık ömrünü doldurdu, web ve uygulama geliştirmek için kullanacağım bilgisayara ihtiyacım var önerilerinizi bekliyorum.

Beklentilerim,
Günlük kullanımda en az 6 saat pil ömrü.
Neredeyse her gün dışarı çıkıyorum hafif ve ince olması.

Bütçe,
40000 TL.

Aklımdaki modeller.
MacBook Pro 14 M1 Pro ve ASUS ROG G14 / M16.

Eğer özellikle Windows kısıtlamanız yoksa Macbooklar tek çare. Eğer mobil app geliştirmek isterseniz de iOS testleri ve geliştirme ortamı nedeni ile zaten Macbooka ihtiyaç var. O nedenle benim önerim bütçenizi maks dolduran bir macbook pro modeli almanız. Apple Silicon

Merhaba uygulama geliştirme için yazılım öğreniyorum fakat kullandığım laptop artık ömrünü doldurdu, web ve uygulama geliştirmek için kullanacağım bilgisayara ihtiyacım var önerilerinizi bekliyorum.

Beklentilerim,
Günlük kullanımda en az 6 saat pil ömrü.
Neredeyse her gün dışarı çıkıyorum hafif ve ince olması.

Bütçe,
40000 TL.

Aklımdaki modeller.
MacBook Pro 14 M1 Pro ve ASUS ROG G14 / m16.

Yazılımcılar için en uygunu her zaman Apple yani Mac. Windows kullanmayı aklınızdan bile geçirmeyin. Ben öyle bir çılgınlık yaptım pişman oldum gene Mac'e geçtim. Dediğiniz gibi M1 Pro uygundur. İyi günler.

M.2 ve M1 Pro arasında çok fazla fark var mı, bir de M.2'nin pasif soğutması (Air) yeterli olur mu aklım buna takıldı eğer abartı farklar yoksa hem incelik hafiflik yönüyle M.2 yönelik ev ortamı için monitör almayı düşünüyorum kalan bütçeyle.

Sormak istediğim temelde su,

M.2 ve M1 Pro arasında performans olarak ciddi fark var mı?

M.2 ve M1 Pro kaç adet harici monitör destekliyorlar.

Teşekkürler.

M.2 ve M1 Pro arasında çok fazla fark var mı, bir de M.2'nin pasif soğutması (Air) yeterli olur mu aklım buna takıldı eğer abartı farklar yoksa hem incelik hafiflik yönüyle M.2 yönelik ev ortamı için monitör almayı düşünüyorum kalan bütçeyle.

Teşekkürler.

Şu anda 13" M2 kullanıyorum ve bilgisayara 2 monitör bağlayamıyorum. Keşke M1 Pro alsaydım diyorum. Pek önermiyorum açıkçası.

Teşekkürler.

M1 ve M2 = 1 Adet Monitor
M1 Pro = 2 Monitor
M1 Max ve Ultra = 5 Adet Monitor - Macbook versiyonunda ise 4 Adet.

Tavsiyem 14" MacBook Pro almaniz yonunde kesinlikle. Baglanti tarafinda da daha zengin bir cihaz. Ihtiyaciniza gore 32 GB RAM veya 10CPU - 14GPU - 1TB modelini oneririm.

Öneriniz için teşekkür ederim macOS işletim sistemi RAM kullanımında Windows'dan daha iyi olduğunu biliyorum, bu konuda iki cihazda aynı fiyatta iken işlem gücü mü almak daha mantıklı olur RAM kapasitesi mı?

Şu anda 13" M.2 kullanıyorum ve bilgisayara 2 monitör bağlayamıyorum. Keşke M1 Pro alsaydım diyorum. Pek önermiyorum açıkçası.

Ekrandaki çentik gözünüze takılıyor mu? iPhone 12 kullanıyorum çentik var ama telefonda gözüm film izlerken hariç görmüyorum.

Öneriniz için teşekkür ederim macOS işletim sistemi RAM kullanımında Windows'dan daha iyi olduğunu biliyorum, bu konuda iki cihazda aynı fiyatta iken işlem gücü mü almak daha mantıklı olur RAM kapasitesi mı?

Ekrandaki çentik gözünüze takılıyor mu? iPhone 12 kullanıyorum çentik var ama telefonda gözüm film izlerken hariç görmüyorum.

16GB hemen hemen her sey icin yeterli oluyor. Ben olsam 1TB surumu alirdim.

Yeni konular

Geri
Yukarı