Yazılım için bilgisayar alınmalı mı?

spinozapsinoza

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Diyarbakır
Ben HTML, CSS, JavaScript ve ilerleyen günlerde de Java, Python öğrenmek istiyorum. Şu anki bilgisayarım(2 GB RAM, 1024 MB ekran kartı, Windows 7 Ultimate 32 Bit, Intel Core i3 işlemcili bir bilgisayar Max RAM miktarı: 8 GB) sizce ilerleyen günler için yeni bir bilgisayar mı almalıyım yoksa RAM miktarını mı artırmalıyım? Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçenlerde bir projede 300 bin veri çektim. Sabaha kadar beklemek var. İşlerini görecek bir şey almalısın.
Henüz HTML,CSS gibi şeyleri dahi bilmeyen birisinin sizce 300 bin adet veri çekeceği bir proje geliştirebilme ihtimali nedir? Bu seviyelerde olmayan birisi için çok da güçlü bir bilgisayara ihtiyaç yok açıkçası. Zaten kullanacağı editör, geliştireceği uygulama ne kadar güçlü olacak ki? Belki işin içine girmeye başladığı zaman bir bilgisayara ihtiyaç duyabilir arkadaşımız.

Henüz HTML,CSS gibi şeyleri dahi bilmeyen birisinin sizce 300 bin adet veri çekeceği bir proje geliştirebilme ihtimali nedir? Bu seviyelerde olmayan birisi için çok da güçlü bir bilgisayara ihtiyaç yok açıkçası. Zaten kullanacağı editör, geliştireceği uygulama ne kadar güçlü olacak ki? Belki işin içine girmeye başladığı zaman bir bilgisayara ihtiyaç duyabilir arkadaşımız.

Verdiğim örnek biraz abartı olabilir başlangıç için. Çok çok güçlü bir bilgisayara ihtiyacı yok, fakat istediği her şeyi yapamayacak da bir bilgisayarı var gibi duruyor. Bir de mobil tarafa geçeyim dese emülatörü açana kadar akşam olur.

Başlarda da keyif vermeli kodlama, bilgisayarın yetersiz kalması faktörüne hiç takılınmamalı. Alabiliyorsa alsın.

HTML, CSS ve JavaScript için o bilgisayar yeterli. JS hariç zaten diğerleri bir programlama dili değil işaret dili.

Bu konuda biraz yeniyim hatalı bir şey yazdıysam mazur görün.
Henüz HTML, CSS gibi şeyleri dahi bilmeyen birisinin sizce 300 bin adet veri çekeceği bir proje geliştirebilme ihtimali nedir? Bu seviyelerde olmayan birisi için çok da güçlü bir bilgisayara ihtiyaç yok açıkçası. Zaten kullanacağı editör, geliştireceği uygulama ne kadar güçlü olacak ki? Belki işin içine girmeye başladığı zaman bir bilgisayara ihtiyaç duyabilir arkadaşımız.

Abi bu konuda biraz yeniyim ve sanırım sen yazılımdan anlıyorsun bir lise öğrencisine ne gibi tavsiyeler verebilirsin(bol bol boş vaktim var.).

Öğrenmeye yeni başlayan bir kişinin yazacağı projeler 4-5 satılık olur zaten.
Olsun 20 satırlık. Bu şekilde senelerce daha kullanabilirsin. Ama 2 GB daha RAM ilave edersen, 32 bit için bile rahatlatıcı olur. Kasacak olanlar kodların değil, kullanacağın editörler olabilir. Notepad++ gibilerini kullanırsan, o da olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı