Yazılım için bilgisayar düşük özellikte olabilir mi?

The Tribal Chief

Hectopat
Makaleler
44
Merhabalar,

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Attığım linkteki kişi Şadi Evren Şeker'dir. Kendisi akademisyendir. 33-2:00 süreleri içinde söylediği yeri dinleyip yorum yaparsanız sevinirim.

Benim şahsi düşüncem, yazılım için düşük sistemli bilgisayarlar yeterlidir(Bu hocayı izledikten sonra aklıma böyle bir şey geldi). Ama şuraya dikkat çekmek isterim: Tost makinesi gibi bir bilgisayar elbette önermem. Tabi bu hocanın dediğine katılıyorum.

Benim bilgisayarıma tost makinesi diyebilirim. Ayrıca videoda laptop alınması taraftarı fakat üniversite bize ödev yapacağımız zaman bize bilgisayar imkanı vermek zorundaymış.

Benim bilgisayarımın özelliklerini ekte paylaşacağım. 300 GB HDD var bende. Office uygulamalarını ve VS Code uygulamasını kaldırıyor. Eski de olsa gideri var mıdır? Peki bu bilgisayar ile küçükken çaplı Photoshop işlerine girsem eksik mi kalır? Sizin yorumlarınızı bekliyorum.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (9).png
    Ekran Görüntüsü (9).png
    531 KB · Görüntüleme: 38
  • Ekran Görüntüsü (10).png
    Ekran Görüntüsü (10).png
    515,5 KB · Görüntüleme: 33
  • Ekran Görüntüsü (11).png
    Ekran Görüntüsü (11).png
    518 KB · Görüntüleme: 25
  • Ekran Görüntüsü (12).png
    Ekran Görüntüsü (12).png
    520,8 KB · Görüntüleme: 40
  • Ekran Görüntüsü (13).png
    Ekran Görüntüsü (13).png
    519,2 KB · Görüntüleme: 39
Son düzenleyen: Moderatör:
Ayrıca videoda laptop alınması taraftarı fakat üniversite bize ödev yapacağımız zaman bize bilgisayar imkanı vermek zorundaymış.
Bunun herhangi bir üniversite tarafından dikkate alındığını düşünmüyorum. Bunu hiç yokmuş gibi davranabilirsiniz. Ancak üniversitelerde bilgisayar bulunur genelde. Ama siz tüm ödevler için o bilgisayar odasına gidip ödevlerinizi orada yapamazsınız, özellikle şimdiki şartlarda.

Benim bilgisayarımın özelliklerini ekte paylaşacağım. 300 GB HDD var bende. Office uygulamalarını ve VS Code uygulamasını kaldırıyor. Eski de olsa gideri var mıdır? Peki bu bilgisayar ile küçükken çaplı Photoshop işlerine girsem eksik mi kalır? Sizin yorumlarınızı bekliyorum.
VSCode çalıştırıyorsa yazılım konusunda çok sıkıntı çekeceğinizi düşünmüyorum. Photoshop konusunda kesin konuşamayacağım ancak muhtemelen kaldırmaz. Bunun yerine GIMP ya da Inkscape bakabilirsiniz, Adobe programlarına göre faha hafif programlardır.

Geri
Yukarı