Yazılım için bir bilgisayar nasıl olmalı?

Yapabilene Pentium işlemci de yetiyor :D

C++ projelerimi Pentium işlemcimde derliyorum ve sorun da çıkmıyor. Gerçi derlenme süresi çok uzun oluyor. Kullandığın yazılıma göre de değişir.
Yıllardır kodlama yapıyorum, yeri geldi 2. nesil i3 olması lazım, onunla bile sorunsuz kodlama yapmıştım. Maksat azimli olmak, kodu iyi optimize etmek ve Vim/Emacs+Linux kullanmak. Tabii dinamik dillerde daha büyük fark olur derlemelilere göre.

M1 işlemcili MAC önerimdir.
Çoğu bilgisayar ile yapılabilir, fakat bence işlemci minimum R3 3100 olmalı.
Eğer öğrenci ise MAC bilgisayar sıkıntı çıkarabilir, herkes Windows kullanacağı için ortak projelerde, kullanılan İDE'ler de, öğretmenin vereceği yardımcı araç ve kaynaklar için sıkıntı yaratıyor, MAC alacaksa bana göre son senede alınmalı.

Baya önce birisi böyle bir soru sormuştu ve gelen bir cevabı insanlar kopyalayarak emojify botuyla copypasta yapmıştı konuyla alakalı değil ama elinde olan atabilir mi?

Gerçekten çok iyi bir bilgisayara benziyor ama buna kıyasla nasıl acaba: Abra A5 V16.6.5 15.6" Oyun Bilgisayarı | Monster Notebook

Bu Laptop'u şiddetle tavsiye ederim. İşlemcisi i7 10750H'a fark atmış bir işlemcidir.
Üstüne azıcık da para ekler, bir 8 GB daha RAM alırsınız:

Yeni konular

Geri
Yukarı