Yazılım için çalışma düzenim nasıl olmalı?

ANKARALI_CODER

Yoctopat
Bu konuya bakmadan önce yeni başlayanlar bir önceki konuma bakmalarını tavsiye ederim.

Yazılım öğreniyorsunuz, ne de güzel! Aramıza hoş geldiniz! Bu öğrenme aşamasında herkesin olduğu gibi siz de heyecanlısınız. Fakat nasıl çalışacağınızda sıkıntı yaşıyorsunuz. Buraya gelin o halde.

İlk olarak benim önerim kendinize saati saatine bir çalışma planı işte şu saatte şunu bu saatte bunu diye kural koymayın çünkü üzerinizde bir baskı olduğunuzu hissedip çalışma planlarını ani bir şekilde iptal edebilirsiniz ve gününüz karman çorban olabilir. En azından klişe okul dersleri değil programlamadan bahsediyoruz gevşeyin biraz:)

Ne zaman kendinizi hazır, ilgili, yazılıma aç ve rahat hissediyorsanız oturun bilgisayarınızın başına alın eğitiminizi nereden alıyorsanız mola konusunda aklınızı karıştırmayın o anda işte tam o anda ders dışında hiçbir şeye odaklanmayın. Ne zaman kendinizi dışarı daha duyarlı hissederseniz, hemen dikkatinizin dağıldığını, bunaldığınızı hissederseniz zorlamayın, kısa bir mola verin. Çünkü bunaldığınız halde çalışmaya devam ederseniz yaptığın işten bıkarsınız. Ders esnasında biraz özen gösterip odaklanın. Zaten gerçekten asıl mola saatinin ne zaman olduğunu ders içerisinde beyniniz size hatırlatacaktır ve gün boyu yazılım çalışmak zorunda değilsiniz, gün boyunca istediğiniz şeyleri yapmayı unutmayın, 7 saat boyunca okulda değilsiniz yazılımı sıra dışı, gün içinde yapılan bir hobi olarak görünüz lütfen.

Nereden eğitim alacağınıza hala karar vermediniz veya platformlara güvenmiyor musunuz? Bir diğer konuda gerçekten çok uygun eğitim sitelerini size önereceğim.
Daha önce ayyıldız tim forumunda önermiştim fakat sadece yararlı bir site önerdiğim için uzaklaştırılmıştım. Umarım burada aynı sıkıntıyı yaşamam.

İyi günler. Sizi kodlarınızla baş başa bırakayım :)

Yukarı