Yazılım için laptop önerisi

Nasıl değil? Android Studio, xamarin gibi platformlar gayet de grafik kartına bakıyor. Ne kadar iyi o kadar iyi ve hızlı çalışıyorlar.

CC dili Java dili için gerekli değil kemdimizi kandırmayalım.
Zamanında N3450 laptop ile HTML dili ile kendi sitemi tasarlamıştım.
Ve çok hızlı olmuştu.
Nasıl önemli değil? Unity3D için fln önemsiz mi?
17 inç biraz fazla değil mi laptop için?
O dediğiniz oyun motoru.

Ve çok hızlı olmuştu.
Orası doğru tabi ama Kotlin ile android studio dan tasarlayacağı bir oyun için ihtiyacı var tabi.

Ne yapacağınızı bildikten sonra ona göre alabilirsiniz. Arkadaşın dediği gibi C# la da oyun yapılıyor Unreal Engine gibi motorlarla da.

Ve çok hızlı olmuştu.

O dediğiniz oyun motoru.
Yazılım için donanım önemli değil.
Ekranı en az 17,3 inch olsun yeter.

Arkadaşımız oyun geliştirme alanında da çalışacağını belirtmişti.

Her türlü mobil uygulama geliştirme, oyun geliştirme vb. için.

Öneriniz var mı peki?
Nasıl bir laptop yeterlidir?
O konuda bir bilgi veremem. Ben şu an kullandığım laptopta hepsini yapabiliyorum. İsterseniz kullanacağınız bir motor, uygulama varsa sistem gereksinimlerini inceleyip karar verin.
RAM 8 değil de 16 tercihiniz olursa gayet iyi olur. 8 de yeterli tabi ama daha hızlı çalışır uygulama.

O konuda bir bilgi veremem. Ben şu an kullandığım laptopta hepsini yapabiliyorum. İsterseniz kullanacağınız bir motor, uygulama varsa sistem gereksinimlerini inceleyip karar verin.
Sistem gereksinimleri zaten çok yüksek gözükmüyor ama işe gelince bilgisayarın donanımı önem kazanıyor yapacağın şeye göre ama çok üst düzey şeylerle uğraşmam zaten şuanda okulu bitirmem gerek önce.

Geri
Yukarı