Yazılım için monitör tavsiyesi

Yuuns

Hectopat
Yer
Ankara
Merhaba.

Yazılım ve grafik tasarımı için monitör alma arifesindeyim. Ancak çok fazla seçenek olduğu için karar vermekte çok zorlanıyorum. Monitörler hakkında bir miktar bilgim var ancak monitörleri karşılaştırmaya yetecek kadar değil. Yeni bir sistem topladım, eski bir Philips 19" monitörüm var. Bu monitörü ikinci, alacağım monitörü ise ana monitörüm olarak kullanacağım. İleri de eski monitörümü de değiştirmeyi düşünüyorum.

Benim için kriterler sadece IPS panel olması, 1080P çözünürlükte olması ve ara sıra oyun oynayacağımdan mümkünse FreeSync destekli olması. Ancak alacağım monitörün kontrast oranını, renk sayısını, ppı değerini, kaç inç olması gerektiğini tam olarak bilmiyorum. Her gün karşısına geçip saatlerce kod yazacağım ve işimi görecek bir monitör olmasını istiyorum. Belli bir monitör markası veya modeli istemiyorum, sormak istediğim şey almam gereken monitörün nasıl özelliklere sahip olması gerektiği. Bu arada masamın eni 70 cm, monitöre yaklaşık 65-70 Cm'den bakacağım. Teşekkürler.

@bitwise @BilgisayarKurdu monitörlerle ilgili diğer konularda mesajlarınızı gördüm, rahatsız etmiyorum umarım. Yardımcı olabilir misiniz rica etsem? :)

Hem ips, hem 144 hz, hemde HDR400 var, 400 cd parlaklık gayet canlı bi görüntüsü olduğunu varsayıyorum, bende aynı işler için hemen hemen bunu takip ediyorum almak için, yalnız yorumda monitör cızırtı sesi çıkarıyor yazmış biri kafama takıldı.

Yeni konular

Geri
Yukarı