Yazılım mı seçilmeli 3D modelleme mi?

GökhanÖzev

Hectopat
Ben biraz ileriye yönelik düşünüyorum aslında modellemeyi seviyorum fakat teknoloji ve yapay zeka bu işin büyük bir kısmını eline alacak korkusu var. O yüzden bir alternatifim yazılım. Sizce ne seçmeliyim? Sadece fikrinizi merak ediyorum belki öğreneceğim şeyler vardır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben biraz ileriye yönelik düşünüyorum aslında modellemeyi seviyorum fakat teknoloji ve yapay zeka bu işin büyük bir kısmını eline alacak korkusu var. O yüzden bir alternatifim yazılım. Sizce ne seçmeliyim? Sadece fikrinizi merak ediyorum belki öğreneceğim şeyler vardır.

İkisi de para kazandıran meslek fakat yazılım dünyada bitmeyecek tek meslek önü çok fazla açık hayal gücün ne kadar varsa o kadar yaparsın önü açıktan kastım o

3d Modelleme, sabir gerektirir. Yazilim, mantik gerektirir.
Her ikiside surekli pratik gerektirir.
Ikisinide azardan dene, begendigini sec.

3d Modelleme, sabir gerektirir. Yazilim, mantik gerektirir.
Her ikiside surekli pratik gerektirir.
Ikisinide azardan dene, begendigini sec.
Aynen, ekstra olarak 3D modelleme yetenek de gerektirir. Beğenmeyenlerin sektörde yeterli tecrübesi olmadığının veya yaşının tutmadığı kanaatindeyim.

Herkes yazılım merakında, öğrenmesi de modellemeye göre daha kolay. Elin yatkınsa ve istiyorsan 3D modelleme çok daha mantıklı, hem önün de daha açık olur.

Ayrıca emin ol, 3D modelleme ile işe girdiğin zaman yazılım ile girdiğin kadar can çekişmezsin. :D Yazdığın yüzlerce satır kod arasından hataları ayıklayana kadar yaptığın modeldeki hataları çoktan düzeltmiş, kahveni rahatça yudumluyor olursun.

Yapay zeka eninde sonunda tüm meslekleri eline alacak, bundan kaçışın yok zaten. Bunu düşünüp yolunu bozma.

Herkes yazılım merakında, öğrenmesi de modellemeye göre daha kolay. Elin yatkınsa ve istiyorsan 3D modelleme çok daha mantıklı, hem önün de daha açık olur.

Ayrıca emin ol, 3D modelleme ile işe girdiğin zaman yazılım ile girdiğin kadar can çekişmezsin. :D yazdığın yüzlerce satır kod arasından hataları ayıklayana kadar yaptığın modeldeki hataları çoktan düzeltmiş, kahveni rahatça yudumluyor olursun.

Yapay zeka eninde sonunda tüm meslekleri eline alacak, bundan kaçışın yok zaten. Bunu düşünüp yolunu bozma.

Diğerlerine katılıyorum fakat önün daha açık olura katılmıyorum hocam yazılım da hayal gücün ne kadar varsa o kadar şey yaparsın o yüzden önü daha açık olamaz yazılımdan modellemenin fakat arkadaş hangisini istiyorsa onu seçmeli ki ileride çok para da kazansa sevmediği bir işi yapmasın.

Yeni konular

Geri
Yukarı