Yazılım mühendisi mi bilgisayar mühendisi mi olunmalı?

GamersPro

Decapat
Daha fazla  
Evet arkadaşlar liseye geçtim ama bilişim dersimiz olacakmış. Yani bilgisayar mühendisi de olabilirim. Yazılımcı da olabilirim. Yani arkadaşlar hangisi daha avantajlı olur? Bilgisayar parçaları gibi şeylere yatkınım. Yazılıma da meraklıyım. Ve yazılım için Java, C++ gibi dilleri varmış. Öğrenmem gerek bilgisayar mühendisliğinde İngilizce gerekmiş diye biliyorum. Ve arkadaşlar şimdiden mesajlarınız için teşekkürler ve ayrıyeten bilginiz ve ilgi alanınızda ise yazarsanız. Sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet arkadaşlar liseye geçtim ama bilişim dersimiz olacakmış. Yani bilgisayar mühendisi de olabilirim. Yazılımcı da olabilirim. Yani arkadaşlar hangisi daha avantajlı olur? Bilgisayar parçaları gibi şeylere yatkınım. Yazılıma da meraklıyım. Ve yazılım için Java, C++ gibi dilleri varmış. Öğrenmem gerek bilgisayar mühendisliğinde İngilizce gerekmiş diye biliyorum. Ve arkadaşlar şimdiden mesajlarınız için teşekkürler ve ayrıyeten bilginiz ve ilgi alanınızda ise yazarsanız. Sevinirim.

Bu senin seçimin hangisine daha çok yatkınsan daha iyi olur ama yazılım mühendisi olacaksan Türkiye'de okuma maaşı çok az 1 yilda 1 zam alıyorsun sadece.

Bu senin seçimin hangisine daha çok yatkınsan daha iyi olur ama yazılım mühendisi olacaksan Türkiye'de okuma maaşı çok az 1 yilda zam alıyorsun sadece.

Teşekkürler hocam yani maddi durumda önemli Türkiye'de yaşıyoruz.

Bilgisayar müh seçersen gereksiz bilgi olarak donanım öğreniceksin o yüzden yazılım müh daha mantıklı.
İyi derecede İngilizce şart bu arada.

İngilizcemi geliştirmeye çalışıyorum. Ve teşekkürler yazılımda daha geniş miş web, ağ gibi. Peki hocam yazılımımı biraz daha geliştirebileceğim. YouTube kanalı ve programlar programlar bilgisayarda olursa iyi olur.
Sistemim
R5 2600.
8 GB 3000MHz
RX550 4 GB.
ASUS B450M-K
120GB M.2 SSD Windows ve önemli uygulamalar var.
500GB HDD 2-3 oyun var 450GB boştur.
21.5 inç monitör 75Hz 5ms cbox marka.

Teşekkürler hocam yani maddi durumda önemli Türkiye'de yaşıyoruz.

İngilizcemi geliştirmeye çalışıyorum. Ve teşekkürler yazılımda daha geniş miş web, ağ gibi. Peki hocam yazılımımı biraz daha geliştirebileceğim. YouTube kanalı ve programlar programlar bilgisayarda olursa iyi olur.
Sistemim.
R5 2600.
8 GB 3000MHz.
RX550 4 GB.
ASUS B450M-K
120GB M.2 SSD Windows ve önemli uygulamalar var.
500GB HDD 2-3 oyun var 450GB boştur.
21.5 inç monitör 75Hz 5ms cbox marka.

Vardi durun atayım.
Bu kanaldan yazilim hakkinda her kafaniza takılani bulabilirsiniz.

Parçaları toplamak mühendislik ya da bir şeyden anlamak değildir. Donanım bilgisi ona denmiyor. Sanayideki usta parçaları birleştirir, ama Almanya'daki fabrikadaki mühendisin yanında güneş alan yere koyduğun buz gibi erir o adam.

Donanım bilgisi gereksiz değildir, üstüne gereklidir. Yazılım havada çalışmıyor, o donanımı kullanıyor.

Videoyu izlemedim. Ama gerekli cevabı verdiğine bahse girerim. Hatta millet çok üzülmesin, alınmasın diye hafifletmiş şekilde bahsetmiş bile olabilir.
Video sahibinin bu alanda tartışmaya açık biri olmadığı aşikar. Video eski, ama değişen çok bir şey yok. Olamaz da zaten.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı