Yazılım mühendisi olmadan önce kod bilmek gerekir mi?

C Callahan

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İst
Arkadaşlar yazılım mühendisliği okumak istiyorum bu tür işlere de meraklıyım ne yapmam lazım? Yaşım 16. üniversiteye gitmeden önce kod bilmem gerekir mi? Tavsiyeler verirseniz çok mutlu olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Üniversiteye gitmeden önce kod bilmene gerek yok üniversitede zaten sana en temelden öğretmeye başlıyolar. Senin üniversiteye gitmeye kadar yapman gereken tek şey ders çalışıp iyi bir üniversiteye gitmek.

Arkadaşlar yazılım mühendisliği okumak istiyorum bu tür işlere de meraklıyım ne yapmam lazım? Yaşım 16. üniversiteye gitmeden önce kod bilmem gerekir mi? Tavsiyeler verirseniz çok mutlu olurum.
Bence en azından herhangi bir dili başlangıç dilinde öğrensin yazılımcilik çok kolay bir meslek değil hem belki kod yazmayı sevmicek yada ona çok zor gelcek boş zamanlarında oyun oynuyorsan yada dışarı çıkıyorsan çıkma bence herhangi bir dili başlangıç seviyesinde öğrenmeye çaliş

Bence derslerine odaklanmalısın çünkü Yazılım dili öğrenmeye başlarsan illa derslerinde bir aksaklık yaşayacaksın o yüzden sadece dersine odaklan. Ardından zaten iyi bir üniversite kazanırsan gerek üniversitedeki eğitim olsun gerekse üniversitedeki Yazılım kulüpleri olsun her türlü yazılımı öğreneceksin.

Bence derslerine odaklanmalısın çünkü Yazılım dili öğrenmeye başlarsan illa derslerinde bir aksaklık yaşayacaksın o yüzden sadece dersine odaklan. Ardından zaten iyi bir üniversite kazanırsan gerek üniversitedeki eğitim olsun gerekse üniversitedeki Yazılım kulüpleri olsun her türlü yazılımı öğreneceksin.
Hocam ben yazılıma şimdiden başlayayım dedim ama İngilizcemi geliştirmem gerektiğini fark ettim, İngilizcemi evden nasıl geliştirebilirim bir tavsiyeniz olur mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı