Yazılım mühendisliği için Air vs Pro

495591

Decapat
2 yıl sonra Ukrayna'da yazılım mühendisliği okuyacağım (o zaman niye şimdi alıyorsun demeyin ben sabırsız bir insanım), MacBook Air 16 GB 512 GB ile MacBook Pro 13inç 16 GB 256 depolama arasında kaldım. Karar veremedim yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hangi alanda yazılım geliştireceksiniz? Masaüstü, oyun, web vb. olarak hangi alanda?

@495591 kararınıza göre önerim değişecektir. Eğer web programlama için istiyorsanız; Air hayliyle işinizi görecektir.

M1X veya M2 beklemek sizin yararınıza olacaktır. İlla da alcam diyorsanız Pro alın. Depolama sorunu harici disk ile çözülebilir.

bir kaç ay içinde çıkmayacak ise bekleyemem (şuanda da kod yazıyorumve xcode kullanmak istiyorum ,neden pro önerdiğinizi , yazılım için airden farkını yazarmısınız.
@495591 kararınıza göre önerim değişecektir. Eğer web programlama için istiyorsanız; Air hayliyle işinizi görecektir.
eh en azından web olmayacağını kesinlikle söyleyebilirim sanırım :D

@495591 Web programlama da ağır bir iş yapmadığınız için Pro'ya gerek yok. Zaten ısınma sorunu olmayacaktır. Giriş seviyesi Macbook Air bile web alanında yeterli olacaktır. Yarın tanıtımı olacak o M1X çiplerinin yarını bekleyin. Satışa çıkma tarihi da açıklanır yarın.
Eh en azından web olmayacağını kesinlikle söyleyebilirim sanırım :D
Karar verdikten sonra öneri daha iyi olacaktır o zaman. Yarınki M1X çipli Pro modeli tanıtımını beklemenizi öneririm.

@495591 Web programlama da ağır bir iş yapmadığınız için Pro'ya gerek yok. Zaten ısınma sorunu olmayacaktır. Giriş seviyesi Macbook Air bile web alanında yeterli olacaktır. Yarın tanıtımı olacak o M1X çiplerinin yarını bekleyin. Satışa çıkma tarihi da açıklanır yarın.

Karar verdikten sonra öneri daha iyi olacaktır o zaman. Yarınki M1X çipli Pro modeli tanıtımını beklemenizi öneririm.
Yarın tanıtım çıkıyorsa o zaman kesinlikle beklerim. Zaten öncelikle şuan kullandığım kasa ve ekipmanları satmak ilk amacım

Geri
Yukarı