Yazılım Öğrenmeye Hangi Dil İle Başlanmalı?

ALSKFLSAFL

Hectopat
Java, C# ve Python arasında kararsız kaldım. Amacım daha çok Android uygulama yapmak olacak. Bunun için hangi dili tercih etmeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ne ile başladığınız çok önemli değil ancak sürekli bişeyler yazmanız, hemen bırakmamanız çok önemli. Zaten dili öğrenme kısmı çok zor bi süreç değil. Geliştiririlmesi / öğrenilmesi gereken asıl şey problem çözme yeteneği. Bu ise sadece sürekli bişeyler yazarak elde edilebilecek bişey.
Ancak yine de öneride bulunmak gerekirse c'den başlamanızı öneririm. Günümüzdeki birçok dil c dilinden ortaya çıktığı için c dilini öğrendikten sonra diğer dillere geçiş bi nebze daha rahat olur. Ama biraz gıcık bi dildir haberiniz olsun :)
Android programlamada java çok ön planda şu an ancak kendinizi bu kadar geniş olan yazılım alanında bu kadar sınırlandırmamalısınız bence.

Ne ile başladığın çok önemli değil fakat ben de Java'yı öneririm. Nesne tabanlı programlama öğrenmek için de en uygun dil sanırım Java. Hem de kaynak çok. Bir sorunun olduğu zaman hemen çözüm üretebiliyorsun. Android uygulama geliştirmek için de Java dilini kullanman gerekecek. Bu durumda en uygun dil Java oluyor. Fakat Android işine girişmeden önce; programlamanın mantığını, algoritmaları, veri yapılarını, nesne tabanlı programlamayı falan öğrenmen gerekiyor.

Ben bu sene bilgisayar bölümünde okumaya başladım ve C# ile bu işe girmiş oldum. Şuan çok iyi biliyor olmasam da dersleri zorlanmadan anlayabiliyorum yani sıfırdan başlayan biri için zor bir dil değil. Java ile C# birbirleri ile çok benzer ikisinden birine başlayabilirsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı