Yazılım şirketlerinde nasıl çalışılır?

zuzulla

Picopat
Daha fazla  
Sadece yazılım şirketi değil departmanlarda. Mesela GittiGidiyor, Yemeksepeti gibi büyük şirketlerin yazılım bölümündesiniz. Ne yapıyorsunuz gün içinde? Yazılım departmanı içinde hangi bölümler var? Çalışma arkadaşlarınız nasıl? Anlatsanıza biraz.

Arkadaşım var yaşı 24, Hepsiburada yazılımcı olarak çalışıyor 1 tane MacBook Pro'su var sürekli açık onunla çalışıyor. Amerika'da olan yabancı firma ile ayrı çalışıyor dolar olarak maaş alıyor, 1 adet evi 1 adet BMW arabası var aylık eline gelen net maaş 40k bakıyorum hikayelere sürekli geziyor.

Profesyonel bir proje oluşturmak için gereken yazılım dillerini ve kütüphanelerini vs. öğrenip örnek bir proje yapıyoruz. Bu proje ile ilk işimize girip orda çalışarak her yıl deneyimimizi arttırıyoruz ve daha çok öğreniyoruz. Daha da öğrendikçe daha değerli şirketlerde çalışıyoruz ve maaş da artıyor. Anlatınca çok basit gibi ama aylar, yıllar alan süreçler bunlar.

Yazılıma başlamak için bu tabloyu kullanabilirsin.

hangi-programlama-dilini-ogrenmeliyim-infografik-webmasto.png

Profesyonel bir proje oluşturmak için gereken yazılım dillerini ve kütüphanelerini vs. öğrenip örnek bir proje yapıyoruz. Bu proje ile ilk işimize girip orda çalışarak her yıl deneyimimizi arttırıyoruz ve daha çok öğreniyoruz. Daha da öğrendikçe daha değerli şirketlerde çalışıyoruz ve maaş da artıyor. Anlatınca çok basit gibi ama aylar, yıllar alan süreçler bunlar.

Hocam yazılım bilgim yok Python ile başladım sizce doğru mu yaptım ?

Profesyonel bir proje oluşturmak için gereken yazılım dillerini ve kütüphanelerini vs. öğrenip örnek bir proje yapıyoruz. Bu proje ile ilk işimize girip orada çalışarak her yıl deneyimimizi arttırıyoruz ve daha çok öğreniyoruz. Daha da öğrendikçe daha değerli şirketlerde çalışıyoruz ve maaş da artıyor. Anlatınca çok basit gibi ama aylar, yıllar alan süreçler bunlar.

Mesela görev olarak ne yapılıyor onu merak ettim. Hastanenin birinde bilgi işlemde staj yaptım. Tek iş tecrübem. Donanım kısmında arızalara baktım ama diğer hybs görevlileri sürekli kullanılan yazılımda düzeltme silme vs işlemleri yapıyordu. Ben azıcık PHP azıcık C# biliyorum kendi çabalarımda Java öğreniyorum. Mobil programcılık düşünüyorum. Şimdi şirkete girdim ne yapacağım orada zaten şirketim mobil programı mevcut? Onu merak ettim hocam.
Arkadaşım var yaşı 24, Hepsiburada yazılımcı olarak çalışıyor 1 tane MacBook Pro'su var sürekli açık onunla çalışıyor. Amerika'da olan yabancı firma ile ayrı çalışıyor dolar olarak maaş alıyor, 1 adet evi 1 adet BMW arabası var aylık eline gelen net maaş 40k bakıyorum hikayelere sürekli geziyor.
Görevi ne hocam?

Mesela görev olarak ne yapılıyor onu merak ettim. Hastanenin birinde bilgi işlemde staj yaptım. Tek iş tecrübem. Donanım kısmında arızalara baktım ama diğer hybs görevlileri sürekli kullanılan yazılımda düzeltme silme vs işlemleri yapıyordu. Ben azıcık PHP azıcık C# biliyorum kendi çabalarımda Java öğreniyorum. Mobil programcılık düşünüyorum. Şimdi şirkete girdim ne yapacağım orada zaten şirketim mobil programı mevcut? Onu merak ettim hocam.

Görevi ne hocam?
Hocam tam olarak bilmiyorum.

Görevi ne hocam?
Genel olarak proje yazıyoruz. Oturup bütün gün kod yazıyoruz ve hataları çözüyoruz. Zaten dışarıdan komplike gözüken bir iş olduğu için nasıl detay vereyim anlamadım.
Hocam yazılım bilgim yok Python ile başladım sizce doğru mu yaptım ?
Attığım tablodan okları takip ederek doğru kararı verebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı