Yazılım ve günlük kullanım için hangi dağıtım daha iyi olur?

BigBangZero

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RX 6700 XT, Ryzen 5 5600, GoodRam 8x2 GB DDR4 3600 MHz, Gigabyte A520 M-K V2, 1 TB Kioxia G2 M.2, 1 TB Seagate Firecuda 120 Sata SSD, Bitfenix Formula Gold 650 Watt, Bitfenix Apollo
Merhaba, Lenovo bir dizüstü bilgisayarım var. Üniversitede yönetim bilişim sistemleri bölümüne gideceğim lakin bir yandan da yazılımı öğreneceğim. Üniversitede hem not tutma kolaylığı açısından hem de günlük kullanım için birkaç dağıtım bakıyordum. Distrochooser sitesinden de soruları cevaplayarak birkaç sonuç çıkardım ortaya. Aklımda olan dağıtımlar Zorin OS Lite ve Lubuntu. Bilgisayarın özellikleri:

4 GB DDR3 RAM.
Intel Celeron N3350.
500 GB HDD.

Linux Mint ya da Elementary OS'a da bakabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Linux Mint ya da Elementary OS'a da bakabilirsiniz.
Linux Mint listemde var hocam ama bu ikisi cazip geldiğinden sormak istedim. elemantaryOS'a internette eski sistemler için pek uygun olamayabilir yazıyordu o nedenle vazgeçmiştim.

Linux Mint listemde var hocam ama bu ikisi cazip geldiğinden sormak istedim. elemantaryOS'a internette eski sistemler için pek uygun olamayabilir yazıyordu o nedenle vazgeçmiştim.
O zaman Linux Mint işinizi görür. Linux mint'e yönelebilirsiniz.

O zaman Linux Mint işinizi görür. Linux mint'e yönelebilirsiniz.
Kodla program kurma gibi durumlar var mı Linux Mint de? Direkt kurucudan yükleyebilir miyim? Bir de normal masaüstü bilgisayarımda Windows 10 kullanıyorum o nedenle farklı bir tasarım istiyorum W10'dan. Kişiselleştirme yapabilir miyim bu dağıtıcı da?

Kodla program kurma gibi durumlar var mı Linux Mint de? Direkt kurucudan yükleyebilir miyim? Bir de normal masaüstü bilgisayarımda Windows 10 kullanıyorum o nedenle farklı bir tasarım istiyorum W10'dan. Kişiselleştirme yapabilir miyim bu dağıtıcı da?
Kodla falan kurarsın sorun olmaz. İstediğin gibi de özelleştirebilirsin.

Mint, Ubuntu Elementary OS bu üçünü ayrıntılı inceleyin istediğinizi bulabilirsiniz. Şahsen Ubuntu kullanıyorum.

Bence Mint en iyi seçim olacaktır. Sistemin için.

Mint, Ubuntu Elementary OS bu üçünü ayrıntılı inceleyin istediğinizi bulabilirsiniz. Şahsen Ubuntu kullanıyorum.
Ubuntu kurmayı düşünmüştüm lakin bilgisayara ağır gelebilir diye düşündüm. Keza elemantaryOS'da baya cazip gelmişti lakin eski bilgisayarlarda sıkıntı çıkarabildiği yazıyordu internette. Sanırım birkaç işletim sistemi kurup kullandıktan sonra karar vereceğim.

Kali linux gibi güvenlik ağırlıklı işletim sistemleri sistemine ağır gelecektir. Bunları eleyebilirsin

Yeni konular

Geri
Yukarı