Yazılım ve oyun için 10.000 TL bütçe ile laptop önerisi

Bütçe
10000

ragokan

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Fullstack Web/Mobile Developer
Öncelikle herkese merhabalar, bütçem kolay kolay belirttiğim miktarı geçemez ama çok sağlam önerileriniz varsa lütfen belirtmekten çekinmeyin, belki indirim vb. yakalarım. Dediğim gibi hem yazılım hem oyun için kullanacağım, oynadığım oyunlar pek ağır değil, en ağırı Black Desert, o oyunda da yüksek ayarda 60 FPS değerlerini görsem çok güzel olur.

• Şarj ömrü hiç önemli değil.
  • Kaç inç olduğu, ağırlı hiç önemli değil.
  • Android Studio ile uzun süreler geçirdiğim için RAM mümkünse 16 GB olsun.

İş, okul ve ev arasında durmadan taşıma durumu olduğu için masaüstü alma şansım yok, dizüstü olması maalesef şart. Özellikler yukarıda belirttiğim şekilde, asıl önem her zaman dayanıklılık ve performansta çünkü bilgisayar uzun süre yüksek yük altında çalışabilir. AMD, Intel, NVIDIA gibi ayrımları yapmıyorum, en iyisini önerebilirsiniz.

Not: Benzer konuların hepsini incelemeye çalıştım fakat bildiğiniz gibi fiyatlar çok hızlı değişebildiği için ayrı bir konu açma gereği hissettim.

Bu fiyatı hak etmiyor.
Bir 8 GB RAM daha eklerseniz çok iyi olur.

Bu fiyatı hak etmiyor.
Ram ekleyince garanti kapsamı dışında kalıyor diye biliyorum.

Mis, mis.
Windows 10 olmasa bir de mükemmel.

Çok güzel görünüyor, umarım fiyatta düşüş ya da bütçemde bir artış sağlarım. Teşekkür ederim :)

Beni biraz aşabilir, yine indirim tarzı şeylerini bekleyeceğim her ne kadar zor görünüyor da olsa. Yine de teşekkür ederim.

Bu fiyatı hak etmiyor.

Hem RAM eklemem gerekiyor hem de işlemci diğer önerilere göre bayağı düşük kalıyor gibi hissettim, SSD de aynı şekilde yeterli kalmayacak. Yine de teşekkür ederim.

Mis, mis.

Fiyatına göre çok sağlam görünüyor, yurt dışı ürün olmasının bir dezavantajı olabilir mi, garanti veya kargo olarak?

Fiyatına göre çok sağlam görünüyor, yurt dışı ürün olmasının bir dezavantajı olabilir mi, garanti veya kargo olarak?
Klavyesi İngilizce, ancak yazılım için daha iyi olur sanırsam.
Satışı Amazon'un kendisi yapıyor, kargolamada sorun olacağını sanmam.
Amazon 2 yıl garanti veriyor, kullanıcı hatası olmaya durumlarda iade veya değişim yapıyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı