Yazılım ve oyun için laptop önerisi

Bütçe
9000
Teknoloji şans işidir ama Monster alıyorsanız 10 kat daha şans işidir, umarım uzun kullanımda memnun kalırsınız.
İnşallah hocam, LoL kurdum denemek için, en yüksek ayarlarda 120 fps civarı alıyordum, nvidia 3050ti grafik kartını seçtim manuel olarak diğer oyun 180fps civarına çıktı, bu kadar az olma sebebi sanırım ramin 1x8gb olmasından kaynaklanıyor, bir fikriniz var mı?

İnşallah hocam, LoL kurdum denemek için, en yüksek ayarlarda 120 fps civarı alıyordum, nvidia 3050ti grafik kartını seçtim manuel olarak diğer oyun 180fps civarına çıktı, bu kadar az olma sebebi sanırım ramin 1x8gb olmasından kaynaklanıyor, bir fikriniz var mı?
Hocam isterseniz 3090 ile oynayın, LoL gene düşük FPS verir ve donma yapar. LoL'de böyle bir problem var.

Yazılım mühendisliği bölümü 1. sınıfa başlayacağım, CS:GO, LoL gibi oyunları oynuyorum en fazla, hem yazılım hem bu tarz oyunları oynatabilecek bir bilgisayar almak istiyorum ve 4,5 sene kullanmak istiyorum. Bütçem 9000TL, daha üstüne çıkmam mümkün değil.
Hocam hangi üni ve kaç bine girdiniz kaç netle ben de yeniden hazırlanıyorum da kafamda fikir oluşması açısından soruyorum.

Demek istediğiniz sadece işlemci kartı değil mi? Yani hem harici hem dahili işlemci değil.
Hocam demek istediğim oyunlarda nvidia kartını kullansın normalde enerji harcamasın diye inteli kullansın ya da hep nvidia da kullanabilir ama nedense hiç performanslı değil şu an oyunlar bu sisteme rağmen
Hocam hangi üni ve kaç bine girdiniz kaç netle ben de yeniden hazırlanıyorum da kafamda fikir oluşması açısından soruyorum.
80 bine girdim hocam eşit ağırlık, bilgi üniversitesinde okuyorum, yönetim bilişim sistemleri bölüm.
Ayrıca şimdi cs:go denedim, tüm ayarlar düşükte, başlangıç komutlarını da ayarladım, 80-120 fps alıyorum hocam ve oyun akıcı değil :(
Demek istediğiniz sadece işlemci kartı değil mi? Yani hem harici hem dahili işlemci değil.
hocam sizce bu konu için ayrı bir başlık açmalı mıyım forumda?

Son düzenleme:
Hocam demek istediğim oyunlarda nvidia kartını kullansın normalde enerji harcamasın diye inteli kullansın ya da hep nvidia da kullanabilir ama nedense hiç performanslı değil şu an oyunlar bu sisteme rağmen

80 bine girdim hocam eşit ağırlık, bilgi üniversitesinde okuyorum, yönetim bilişim sistemleri bölüm.

hocam sizce bu konu için ayrı bir başlık açmalı mıyım forumda?
Bence açmalısınız, bu baya ayrı bir olay, ben kesin bir şey diyemem.

Yeni konular

Geri
Yukarı