Yazılıma başlamak istiyorum

KS
KS
BerkCL

BerkCL

Centipat
Katılım
10 Nisan 2021
Mesajlar
247
Çözümler
2
Daha fazla  
Cinsiyet
Erkek
BTK Akademi engin demiroğ C# dersleri ile başlamanı tavsiye ederim. Videolar bittikten sonra veya video ile eş zamanlı olarak "her yönüyle C#" adlı kitabı okumanı tavsiye ederim sağlam bir temel olur.

C++ ile C# arasında ne kadar fark var? Oyun için hangisini daha çok önerirsiniz?
 

serhatc4nn

Kilopat
Katılım
28 Eylül 2017
Mesajlar
2.440
Makaleler
3
Çözümler
5
Yer
İzmir
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: Ryzen 3 3100 / Ekran Kartı: Sapphire RX570 ITX 4 GB / Anakart: Asus PRIME A320M-F / RAM: Adata XPG 16GB 2x8 3200MHz / HDD: Seagate Barracuda 1TB 7200RPM / SSD: Adata SU650 240GB / Monitor: Dell 27" G2722HS / 2.Monitör: AOC 21.5" 2216Sw İşletim Sistemi: Windows 10 Pro / Kulaklık: Haylou GT 1 Plus / Mouse: BenQ Zowie EC2 / Klavye: [Logitech K380] Yedek: Corsair K55 RGB PRO XT / Case: FSP CMT120A /
Cinsiyet
Erkek
Meslek
Front-end Developer
C++ ile C# arasında ne kadar fark var? Oyun için hangisini daha çok önerirsiniz?
Hocam bunu YouTube'a yazın farkına kendiniz bakın bence. Yazılım da ki en büyük olay Google da bir şeyler atabilmek. Ciddiyim bu konuda. Herkesin size bir şeyler yazmasını beklerseniz çok vakit kaybedersiniz ve her bilgiye inanmış olursunuz. Ama 5 tane farklı sayfadan veya videodan bir konuya baksanız nereye güveneceğizi de bilirsiniz kimseye de muhtaç kalmazsınız.
 

YokBirSteamim

Decipat
Katılım
7 Eylül 2021
Mesajlar
1.749
Çözümler
6
Yazılım ne için öğrenmek istiyorsun ?
Öncelikle bir amacın olması lazım, amaçsızca birşey öğrenemezsin.
Sadece kurslar falan sana değişkenleri, döngüleri, zamanlayıcıları falan anlatır durur ve sen bununla birşey geliştirmezsen algoritma mantığı oluşmaz.
 
KS
KS
BerkCL

BerkCL

Centipat
Katılım
10 Nisan 2021
Mesajlar
247
Çözümler
2
Daha fazla  
Cinsiyet
Erkek
Hocam bunu YouTube'a yazın farkına kendiniz bakın bence. Yazılım da ki en büyük olay Google da bir şeyler atabilmek. Ciddiyim bu konuda. Herkesin size bir şeyler yazmasını beklerseniz çok vakit kaybedersiniz ve her bilgiye inanmış olursunuz. Ama 5 tane farklı sayfadan veya videodan bir konuya baksanız nereye güveneceğizi debilirsiniz kimseye de muhtaç kalmazsınız.

Zaten bakıyorum fakat bu konuda bilgi sahibi olan kişilere de ayrıyeten sormak için açmıştım zaten konuyu. O yüzden hem buradan sorup hem de internetten araştırmamı yapıyorum ve cevapları kendi sonucumla karşılaştırıyorum.

Yazılım ne için öğrenmek istiyorsun?
Öncelikle bir amacın olması lazım, amaçsızca bir şey öğrenemezsin.
Sadece kurslar falan sana değişkenleri, döngüleri, zamanlayıcıları falan anlatır durur ve sen bununla bir şey geliştirmezsen algoritma mantığı oluşmaz.

Oyun, uygulama geliştirmek amacıyla öğrenmek istiyorum. Zaten herkes de bunun için C++ öğrenmem gerektiğini söylüyor. Fakat ben bir temel oluşturmak amacıyla Python'a başladım yakın zamanda C++ a geçiş yapacağım.
 
Yukarı