Yazılıma başlamak istiyorum

BerkCL

Decapat
Yazılım öğrenmek istiyorum ve düzenli olarak çalışacağım size birkaç sorum olacak.
1. Düzenli çalışma ile ne kadar süre içinde bir yerlere gelmeye başlarım yani kendi başıma bir şeyler yapmaya başlamış olurum?
2. Udemy'deki python dersleri ile bu işe başlamak istiyorum bu dersler benim için yeterli olur mu?
3. Python ile oyun geliştirilebilir mi?
4. Bu işe Python öğrenerek mi başlamalıyım?

Yazılım öğrenmek istiyorum ve düzenli olarak çalışacağım size birkaç sorum olacak.
1. Düzenli çalışma ile ne kadar süre içinde bir yerlere gelmeye başlarım yani kendi başıma bir şeyler yapmaya başlamış olurum?
2. Udemy'deki python dersleri ile bu işe başlamak istiyorum bu dersler benim için yeterli olur mu?
3. Python ile oyun geliştirilebilir mi?
4. Bu işe Python öğrenerek mi başlamalıyım?
3 ve 4 için evet diyebilirim.

1) "Kendi basina bir seyler yapmak" yeterli bir tanim degil. Para kazanmak mi? Solo developer olup full-stack ya da solo game developer mu olacaksin?
2) Baslangic icin yeterli olur ama pratik yapmadan ogrenilmez. Videodakini tekrar edip birakirsan bir papaganin Turkce konusabildigi kadar yazilim gelistirebiliyor olursun.
3) Teoride evet, pratikte hayir. Job marketi yok.
4) Fark etmez, python baslangic icin kotu bir tercih degil. En iyi baslangic dili diye bir sey yok.

Son düzenleme:
1) "kendi basina bir seyler yapmak" yeterli bir tanim degil. Para kazanmak mi? Solo developer olup Full-stack ya da solo Game developer mu olacaksin?
2) baslangic icin yeterli olur ama pratik yapmadan ogrenilmez. Videodakini tekrar edip birakirsan bir papaginin Türkçe konusabildigi kadar yazilim gelistirebiliyor olursun.
3) teoride evet, pratikte hayir. Job marketi yok.
4) fark etmez, Python baslangic icin kotu bir tercih degil. En iyi baslangic dili diye bir şey yok.

Aslına bakarsanız bir yerlerden başlayıp sürekli kendimi geliştirmek istiyorum küçüklükten beri oyun geliştirmek gibi bir hayalim vardı yani kendimi Python ile sınırlandırmayacağım yani benim için Python 1. basamak gibi diyebiliriz. Kendi başıma bir şeyler yapmaktan kastım da yani kendi başıma bir oyun geliştirmeye başlayabilmek ve bunu başarmak anlamında. Yorumunuz için teşekkürler.

Ben şahsen pythonu sadece veribilimi açısından öneriyorum.Hem yavaş dil hemde web tarafında çok açığı var.Fakst başlangıç açısından syntax dostu bir dil. Oyun geliştirecem diyorsan c++ öğrenebilirsin fakat c++ compilerlarının hata derleyicileri başlangıçda sana sıkıntı çıkarabilir

Ben şahsen Python'u sadece veribilimi açısından öneriyorum. Hem yavaş dil hem de web tarafında çok açığı var. Fakst başlangıç açısından syntax dostu bir dil. Oyun geliştireceğim diyorsan C++ öğrenebilirsin fakat C++ compilerlarının hata derleyicileri başlangıçda sana sıkıntı çıkarabilir.

1.sorunun cevabı izlediğin videolardan sonra kendin bir tekrar etceksin mesela izlediğin konu if/else yapısını anlatıyorsa basit bir akinatör yapacaksın.
2.sorunun cevabı belli bir seviyeden sonra yetmeyebilir çünkü tüm kütüphaneleri anlatmıyorlar.
3.sorunun cevabı Python ile oyun geliştirebilirsin.
4.sorunun cevabı sırf oyun yapmak için öğrenmek istiyorsan bence C++ öğren.

Son düzenleme:
Ben şahsen pythonu sadece veribilimi açısından öneriyorum.Hem yavaş dil hemde web tarafında çok açığı var.Fakst başlangıç açısından syntax dostu bir dil. Oyun geliştirecem diyorsan c++ öğrenebilirsin fakat c++ compilerlarının hata derleyicileri başlangıçda sana sıkıntı çıkarabilir
Basitlik açısından önce pythonda başlayıp temeli atıp ondan sonra c++ geçmek daha doğru olmaz mı?

Nasıl başladığın değil nasıl devam ettirdiğin önemli.
Eğer 3 gün sonra kapatıp bir daha yüzüne bakmayacaksan istediğin dilde başla, istediğin kursu takip et başarılı olamazsın. Yazılımda başarılı olmanın yolları; inatçı olma, pes etmeme, meraklı olma, hata yapmaktan korkmama, hatalarından ders çıkarabilme ve süreklilik.

Nasıl başladığın değil nasıl devam ettirdiğin önemli.
Eğer 3 gün sonra kapatıp bir daha yüzüne bakmayacaksan istediğin dilde başla, istediğin kursu takip et başarılı olamazsın. Yazılımda başarılı olmanın yolları; inatçı olma, pes etmeme, meraklı olma, hata yapmaktan korkmama, hatalarından ders çıkarabilme ve süreklilik.

Şu anda sanıyorum 1. haftamdayım üniversite için not hesaplama programı, vücut kitle indeksi hesaplama programı, kök bulma programı, bir de göstermelik kullanıcı girişi programı yaptım 1 hafta açısından ilerlemem iyi denebilir mi?

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı