Yazılıma başlangıç

meteglmz

Decapat
Katılım
1 Ekim 2018
Mesajlar
31
Ben 13 yaşımdayım ve bilgisayarı çok seviyorum ama sadece oyun oynamayı değil bilgisayarda bir şeyler yapmayı çok seviyorum. Bunun için de bir yazılım dili öğrenmek istedim. Bunun için bir araştırma yaptım ve araştırma sonucunda ise HTML ve CSS dillerini öğrenmem gerektiğini anladım ve öğrenmeye başladım. Daha HTML'yi bitiremedim ama list elementlerini ve text taglerini ve table elementlerini de biliyorum. Bunlarda kendimi geliştirmem için denemeler yazıyorum. Bana önereceğiniz bir şey var mı?
Bir ağabey nasihatı dinlemek istedim bu konuda. Benim ağabeyim de var ama PC'yi oyun oynamak için kullanıyor ama ona sorduğumda ise çok güzel bir şey yapıyorsun kendini geliştir diye cevap veriyor.
 
Son düzenleyen: Moderatör:

Banior

Hectopat
Katılım
21 Mayıs 2015
Mesajlar
28
Küçük yaşlarda bu gibi şeylere meraklı olmak çok güzel. Anlayabileceğini umarak açıklamak istiyorum konuyu. Html ve CSS senin şu an için öğrenmenin en uygun olduğu diller. Çünkü ikisi de tasarım dili. Hatta CSS için dil demek ne kadar doğru olur bilemem. Sıkılıp birşey yapamıyorum diye başka dillere geçmeni tavsiye etmem. Çünkü programlama dilleri biraz ilerledikten sonra matematik bilgisi ve matematik mantığı istiyor. Ezbere yapıp yapmadığını bilmiyorum ama sana işin mantığını kavramanı tavsiye ederim. Mantığı kavramak için önereceğim şeyler eğer İngilizcen varsa, küçük çocuklara kod öğreten siteler var. Bunlara göz gezdirebilirsin. Bunlar genelde 8-9 yaş için çok basit şeyler oluyor ama temeli öğretmekte gayet iyiler. İngilizcen yoksa mutlaka öğrenmeni tavsiye ederim.

Umarım güzel şeyler tasarlarsın. Siz geleceğimizsiniz. Yardımcı olmamı istediğin birşey varsa yaz mutlaka.
 
Yukarı