Yazılıma hangi dil ile başlanmalı?

Türkçe ile ilerleyemezsiniz. Kendinizi ingilizceye şartlandırırsanız çok daha iyi olur.
Evet bir yandan ingilizcemi geliştiricem. Birkaç ingilizce kursa baktım bazı cümleleri tam bazılarını yarım bazılarını da hiç anlamıyorum hızlı konuştuklarından dolayı. Temelimin oluşması için şimdilik Türkçe ilerlemeyi düşünüyorum.

Grafik101'in eğitim serisi yeni başlayanlar için gayet yeterli. Anlatımı sıkıcı gelebilir ancak detaylı anlatıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Teşekkürler.

Bir alan belirleyin. Ona göre seçin. Yok belirleyemediniz. Emin değilsiniz. O zaman fark etmez.
Çünkü önemli olan öğrenmeyi öğrenmek. O seviyeye gelince dil değiştirmek kolay olur. Dil amaç değil araç.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

HTML- CSS- JS yazılım dili değil bu arada.
C# ve C++ ile başlayabilirsiniz :)
Zımpara yapmadan astar atmadan direkt boya atmak gibi birşey bu. İlkokulda matematiğe başlarken bile konuları kaçırdığında işin bitiyor. En baştan başlamak gerek. HTML CSS'den başlasa birşey kaybetmez kıyamet kopsa 1 ayını alır.

Bir alan belirleyin. Ona göre seçin. Yok belirleyemediniz. Emin değilsiniz. O zaman fark etmez.
Çünkü önemli olan öğrenmeyi öğrenmek. O seviyeye gelince dil değiştirmek kolay olur. Dil amaç değil araç.
Evet alan konusunda biraz karasizim uygulama geliştirme android ve Windows için biraz daha ilgi çekiyor ama ileride fikrim değişebilir bilemiyorum.

Zımpara yapmadan astar atmadan direkt boya atmak gibi birşey bu. İlkokulda matematiğe başlarken bile konuları kaçırdığında işin bitiyor. En baştan başlamak gerek. HTML CSS'den başlasa birşey kaybetmez kıyamet kopsa 1 ayını alır.
Html öğrenmiştim bir ara not tutarak onlara bakıp direkt olarak CSS üzerinden devam edebilirim teşekkürler tavsiyeler için.

Evet alan konusunda biraz karasizim uygulama geliştirme android ve Windows için biraz daha ilgi çekiyor ama ileride fikrim değişebilir bilemiyorum.

Html öğrenmiştim bir ara not tutarak onlara bakıp direkt olarak CSS üzerinden devam edebilirim teşekkürler tavsiyeler için.
Hocam zaten mesela uygulama geliştirme için (İOS) Swift öğrendiniz.
Yeterince öğrendiniz. Öğrenmeyi öğrenecek düzeye geldiniz. Sonra ilginizin olmadığını fark ettiniz. Başka bir dile geçmek 1 haftanızı bile almaz. Hatta bir kaç gün. Attığım videodaki hocayı izleyin. Videolar eski ama bazıları hala geçerlidir.
Yazılım ilk adım kanalı var. Onu takip edin. Hem o güncel.

Fark etmez. Istedigin programlama diliyle baslayabilirsin. Uzun vadede hicbir etkisi yok kariyerine.

Son düzenleme:
Neymis zaman kaybi olan sey?
Hani fark etmez diyoruz ya hangi dille başlanıldığının. Hangi alana ilgi duyuyorsan onunla ilgili bir dil öğren diyorlar. Bende meselenin öğrenmeyu öğrenmek olduğunu sonrasında dil değiştitmenin kolay olduğunu, teknolojiyle evlenilmemesi gerektiğini dedim.
Böyle yapmak zaman kaybıymış. Nereden bilsin x alanına ilgisinin olup olmadığını. Muhtemelen fikri değişir. Sabancı, Koç gibi ünilerde ilk sene her alandan ders mi ne veriyorlarmış. Böylece isteyen alanında devam ediyor isteyen değiştiriyor. Kendilerini keşfetmiş oluyorlar. Bu şekilde bir imkanı mı var adamın da alanını belirlesin?
Bilgisayarda çok vakit geçirip çok oyun oynayıp bu sebeple bilgisayar mühendisliği seçmek gibi bir şey resmen.

Geri
Yukarı