Yazılıma nasıl başlanmalı?

• Konuyu başlatan MzSe
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 12
  • Görüntüleme 567
Arkadaşlar yazılımcı olmak istiyorum ve buna nereden başlayacağım?

Yazılıma başlamadan önce ilk olarak hangi alana yöneleceğinize karar vermeniz lazım. Ondan sonra belirlediğiniz alana yönelik Udemy veya YouTube üzerinden kursları izleyebilirsiniz. Kurs izlemek istemiyorsanız yazılı kaynaklarda var.

Arkadaşlar yazılımcı olmak istiyorum ve buna nereden başlayacağım?

Öncelikle arkadaşın dediği gibi bir alan seçmen lazım yani web mi yoksa mobil ya da oyun mu geliştirmek istiyorsunuz önce buna karar verin ardından zaten karar verdiğinizde googla seçtiğiniz alan ile ilgili araştırmalar yapın yani web seçtiyseniz o alan ile ilgili dilleri araştırın mesela mobil seçtiniz karşınıza React Native, Swift, Flutter gibi şeyler çıktı bunlarla ilgili bir araştırma yapın hadi bunları da yaptın gerisi çok kolay açın YouTube'u ve seçtiğiniz şey hakkında videolar izleyin size tavsiyem yabancı kanalları dinlemeniz olacaktır ha YouTube yerine Udemy gibi platformlarda var bunları da tercih edebilirsiniz fakat bu tarz yerler paralıdır haberiniz olsun.

• Oyun alanında yönelmek istiyorsan: C++(Unreal Engine)/C#(Unity Engine)
  • Web geliştirmek için: HTML,CSS,JS...
  • Bot geliştirme: Phyton,Js...
  • Sunucu (Gta): FiveM: Lua, Ragemp: C# / Pawno(GTA:SA),LUA (GTA:SA)...
Yönelmek istediğin alana göre bir dil seçip o dili Youtube veya Udemy den kurs videoları izleyerek öğrenebilirsin.

• Oyun alanında yönelmek istiyorsan: C++(Unreal Engine)/C#(Unity Engine)
  • Web geliştirmek için: HTML, CSS, JS...
  • Bot geliştirme: Python, JS...
  • Sunucu (GTA): FiveM: Lua, Rage:MP: C# / Pawno(GTA: SA),LUA (GTA: SA)...
Yönelmek istediğin alana göre bir dil seçip o dili YouTube veya Udemy'den kurs videoları izleyerek öğrenebilirsin.

Ben web geliştirmek istiyorum tam sıralama yapabilir misiniz rica etsem?

Yeni konular

Geri
Yukarı