Yazılıma nereden başlamalıyım sorusuna son verin

Sizce haklı mıyım?

• Oy verenlerin toplamı
    90

bedrhnaliakcy

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
İndie software
Arkadaşlar, "Yazılıma, kodlamaya veya programlamaya nereden başlarım, nasıl bir yol izlemeliyim?" gibi sorulara artık son verin.

Bu basit soruları soran yeni başlayan binlerce insan var, lütfen bu konuda makale yazan bir sürü hocalar var zaten. Video çeken, yazı yazan, hepsi var. Gidin şu soruları Google arama kısmına yazın.

Ben bu kadar basit soruları soran insanlarda şunu fark ettim. Bunlar öyle ciddi manada soran insanlar değil, seni beni yormaktan başka bir şey yapmıyorlar. Bu soruyu belki yüzlerce kez hocalarımız cevapladı.

Araştırın, bulun, öğrenin. Daha araştırmayı bilmiyorsunuz, yazılıma veya herhangi bir iş olsun girmeye çalışıyorsunuz.

Bu benim görüşüm. Siz de ankete cevap vererek olumlu veya olumsuz yanıt verirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hiçbir şey anlatmadan nereden başlamalıyım diyenler için haklısın. Genel anlamda programlama nasıl öğrenilir sorusuna yanıt olacak bir sürü kaynak var. Bunun dışında web programlamaya nereden başlamalıyım, uzun vadede oyun geliştirmek istiyorum nereden başlamayalım gibi sorular sorulabilir. Bunların cevabı da sürekli değişiyor. 5 yıl önceki web geliştirme teknolojileri ile şimdikiler aynı değil. Öğrenme yolu da değişiyor.

Geri
Yukarı