Yazılıma nereden başlamalıyım sorusuna son verin

Sizce haklı mıyım?

• Oy verenlerin toplamı
    90
İnsanlar buraya meraklarını gidermeye geliyorlar. Araştırma yapmaları ya da yapmamaları bizi çok da ilgilendiren bir kısım değil bence. Biz sadece gönüllü olarak sordukları soruları cevaplamalıyız.
O kişinin aklından geçenleri de bilemeyiz ayrıca. Bulduğu kaynaklar tatmin etmemiştir, başlarken hep bir eksiklik hissediyordur, her yeri araştırmıştır en son buraya tekrar sorayım hem güncellenmiş olur sorunun cevabı diye düşünüyordur bunların yanında bir sürü neden sayılabilir.
Yani bu soruların sonu gelmez ki gelmemeli de. Buraya soru sormak işe başlamak için bir adım atmaktır. Yazılım öğrenmeye hevesli gençlerimiz istedikleri kadar sorsun. Bize düşen tek şey meraklarını giderip yardımcı olmaktır. Sordukları her soru bizim için istikbalimizi aydınlatan bir ışıktır.

Kesinlikle sosyalde gereksiz konular açmaya bayılan, gram araştırma yapmadan direkt konu açmayı çok seven bir kitle var. Çoğu küçük çocuklardan oluşuyor zaten. Aktifliğimi azaltma sebebim de bu.
Ana sayfada boş boş konular var.
5 Mbps ile GTA 5 kaç saatte iner konusu vardı geçen.
Ve gülücük atınca etiketliyorlar, neden attın diye. Veya saçma konular açmayın dediğiniz zaman boş insanlar kızgın atıyor. Uğraşmaya değmez.

Genel bir rehber hazırlamalı bilen biri. Dillerden tutun donanıma kadar güzel bir rehber yakışır buraya.
Tecrübesi olan biri yazmalı ama gidip hiç rehber yazmamış ve yazmaya üşenen benim gibi biri değil.
Araştırmayı seven, daha doğrusu bu işte ciddi olan biri için sınırsız kaynak var internette.
Burada da başlangıç için yeterli kaynaklar var. Öğrenmek isteyen her türlü öğrenir.

İnsanlar buraya meraklarını gidermeye geliyorlar. Araştırma yapmaları ya da yapmamaları bizi çok da ilgilendiren bir kısım değil bence. Biz sadece gönüllü olarak sordukları soruları cevaplamalıyız.
O kişinin aklından geçenleri de bilemeyiz ayrıca. Bulduğu kaynaklar tatmin etmemiştir, başlarken hep bir eksiklik hissediyordur, her yeri araştırmıştır en son buraya tekrar sorayım hem güncellenmiş olur sorunun cevabı diye düşünüyordur bunların yanında bir sürü neden sayılabilir.
Yani bu soruların sonu gelmez ki gelmemeli de. Buraya soru sormak işe başlamak için bir adım atmaktır. Yazılım öğrenmeye hevesli gençlerimiz istedikleri kadar sorsun. Bize düşen tek şey meraklarını giderip yardımcı olmaktır. Sordukları her soru bizim için istikbalimizi aydınlatan bir ışıktır.
Hocam çok haklısınız. Ama 1haftada neredeyse onlarca aynı soru. Ben şahsen bıkmıyorum ama bir yerden sonra aynı cevabı yazmak sıktı. He ayda bir güncelleme güzel olur.

Benim dediğim o insanlar değil. Onlar zaten başta yazıyorlar araştırdım, ama gönlüm tam tatmin olmadı. Diyorlar, onlara eyvallah, can sıkan diğerleri.

Ben de artık aynı cevabı veriyorum. Isteğe göre dil kısmı değişiyor sadece. En rahatı böyle. Hazıra konmayı isteyenler hep var, yapacak bir şey yok. Hemen hemen hepsi de sağdan soldan duydukları ile heves edip giriyor. Bir süre sonra salıyor.
Önce temel at. Sonra ihtiyacına göre dillere geçersin. Oyun için en popüler diller C# ve C++. Unity veya Unreal Engine kullanımına göre ikisinden birini seçersin.

Yeni konular

Geri
Yukarı