Yazılıma nereden başlamalıyım?

Slytherinli

Hectopat
Okulda biraz Python görmüştüm geçen yıl onun dışında hiçbir bilgim yok. Mesela 2D oyun yapmak istiyorum hangi oyun motorunu kullanmalıyım, hangi yazılım dilini öğrenmeliyim, nasıl öğrenirim, hangi videoları izlemeliyim?

YouTube, arama butonu ‘yazılım öğreniyorum 1' yaz başla.(!) önce tam olarak ne yapmak istediğini biraz araştır. 2 D oyun mu, araştır sitelerde 2D oyun nasıl yapılır hangi programlarla yapılır. Ardından gir ve şu program nasıl kullanılır nasıl öğrenilir?

Bakın merakınız gerçekten çok güzel ama sıkılmadınız mı böyle konular açmaktan? Abartısız söylüyorum Forumlarda aynı konu başlığıyla 200 den fazla konu gördüm. Araştırın ya araştırın. Çok popüler bir konu zaten bütün sorularını yazmışsın hazıra konacaksın. Sadece google a bu konu başlığını yazsan bile sadece Türkçe yüzlerce kaynak bulacaksın. Bu kadar hazıra konmayın artık

Herkesin en çok araştırdığı soru. Çoğu kişi python diyor diğer yarısı csharp ile başla diyor.
Bakın merakınız gerçekten çok güzel ama sıkılmadınız mı böyle konular açmaktan? Abartısız söylüyorum Forumlarda aynı konu başlığıyla 200 den fazla konu gördüm. Araştırın ya araştırın. Çok popüler bir konu zaten bütün sorularını yazmışsın hazıra konacaksın. Sadece google a bu konu başlığını yazsan bile sadece Türkçe yüzlerce kaynak bulacaksın. Bu kadar hazıra konmayın artık
Bırak hazıra konsun. Demek ki istediği cevabı bulamamış.

Yeni konular

Geri
Yukarı