Yazılıma Nereden Başlamalıyım?

@Hypeer gerçekten egon tavan yapmış, seninle uğraşılmaz. Ben arkadaşa örnek olsun diye örnek bir kod verdim @Satisfying gerçekten çok mu biliyorsunuz? Ne biçim insanlarsınız anlayamıyorum ki.
Yahu bana bir tane adam gibi C++ ile yazılmış projeni göster hadi.
İnsanları yanlış bilgilendiriyorsunuz bizde düzeltiyoruz. C++ kolay bir dil değildir.

Bitsin göstermeyeyim direkt satın al anlaştık mı?
Senin projene ihtiyacım yok emin ol. C++ kolay diyebilecek birisi bu dil üzerinde bir sürü proje yazmış olması gerekiyor. Bitsin göstereyim nedir? Şu zamana kadar zaten bir sürü proje yazmış olman gerekiyor. Eski projelerinden bir kaç tane göster işte. Sen bu dili ne sanıyorsun bilmiyorum. Arduino geliştirip C++ kolay demeye devam et. Bu cahilliğin ile ancak bu işe yeni başlayacak kişileri kandırırsın.

Sadece Arduino geliştirme yapıp yapmadığım kanısına nereden vardığını gerçekten anlamadım. Kesinlikle, bir ben cahilim, sen ilah falansın. Git kendini kandır. Assembly çok daha kolay zaten, seninle de uğraşamam. 2 satır kod yazmaya üşen, gel burda artislik yap. Madem ihtiyacın yok sana ne benim kodlarımdan? Sana ne?

C++ hakkında biraz bilgin olduğunu düşünmüyorum. Muhtemelen internet temel şeyleri inceleyip kendi kafanda kolay olduğunu düşündün. Bu dilin derinliklerine hiç inmedin.
Sadece Arduino geliştirme yapıp yapmadığım kanısına nereden vardığını gerçekten anlamadım. Kesinlikle, bir ben cahilim, sen ilah falansın. Git kendini kandır. Assembly çok daha kolay zaten, seninle de uğraşamam. 2 satır kod yazmaya üşen, gel burda artislik yap. Madem ihtiyacın yok sana ne benim kodlarımdan? Sana ne?
Ben kendini ilah olarak görmüyorum. Hiç bir şey olarak görmüyorum. Aksine bu dilin çok zor olduğunu düşünüyorum. 2 satır kod yazmaya üşenen ben değilim sensin. Projelerini göster diyorum ona da yok diyorsun.
Boş bir kara cahilsin.
Kendini bir şey biliyorum diye kandırmaya devam et.
Bize bu dilin kolay olduğunu göster işte. Bir projeni yorumlayarak bize göster. Ne kadar kolay olduğunu bizde görelim.

Cok farketmez. Genelde sade syntax li diller secilir ki ogrenci algoritmayi daha rahat gorsun, koddan korkmasin.
Python bundan onerilir.

C# öğrenirsen gerisi kolayca gelir. C++ biraz daha karmaşıktır. Ben Python'dan başladım, şimdi C#'ye geçmeye çalışıyorum. Python en kolayıdır bu arada. Benim sana tavsiyem biraz Python'la, mantığı kavra. Sonra C#'ye geçersin. Ondan sonra ben şahsen Microsot Visual Studio kullanıyorum, C#'yi çözdükten sonra diğer dillere de bakarsın. Sana tavsiyem, Python > C# > HTML > Java > Ruby > C++ > Matlab şeklinde gitmendir.

Son düzenleme:
Yazılıma ben C# ile başladım ve python 3 ile devam ediyorum. Tavsiyem Pythondan başlanıp c++ gibi daha ağır ve karmaşık dillere girilmesi daha doğru olacaktır.(back-end yolunda ilerlemek isteyenler için)
Yanında SQL sorgularını nasıl kullanacağını ve ORM yapılarını öğrenirseniz faydalı olacaktır.
Front end yolunda ilerleyecekler için Javascript ve python (django framework) öneririm yanında HTML ve CSS3 öğrenilmesi gerekli. Son olarakta SVG işlerini öğrenmek iyi olabilir.

Full stack çalışmayı düşünüyorsanız yine python ve javascript ile başlayıp yanına SQL sorgularını ve HTML-CSS3 bilgisi faydalı olacaktır.

Python için VS Code içerisinde Python eklentisi(microsoft tarafından yazılan) ve Visual Studio IntelliCode eklentisinin kurulmasını öneriyorum.

Yazılıma ben C# ile başladım ve python 3 ile devam ediyorum. Tavsiyem Pythondan başlanıp c++ gibi daha ağır ve karmaşık dillere girilmesi daha doğru olacaktır.(back-end yolunda ilerlemek isteyenler için)
Yanında SQL sorgularını nasıl kullanacağını ve ORM yapılarını öğrenirseniz faydalı olacaktır.
Front end yolunda ilerleyecekler için Javascript ve python (django framework) öneririm yanında HTML ve CSS3 öğrenilmesi gerekli. Son olarakta SVG işlerini öğrenmek iyi olabilir.

Full stack çalışmayı düşünüyorsanız yine python ve javascript ile başlayıp yanına SQL sorgularını ve HTML-CSS3 bilgisi faydalı olacaktır.

Python için VS Code içerisinde Python eklentisi(microsoft tarafından yazılan) ve Visual Studio IntelliCode eklentisinin kurulmasını öneriyorum.
Ben ilk sadece Python kullandığım için PyCharm yüklemiştim. Sonradan VS IDE yükledim. Hepsini yükleme IDE seçersen, sadece lazım olanları yükle.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı