Yazılıma nereden başlanmalı?

Radian

Hectopat
Makaleler
2
Yer
CIA
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Sistem: AMD Ryzen 5 3600 / MSI RX5600 XT Mech OC / MSI B450M-A Pro Max / CRUCIAL 3000MHz DDR4 (8X2) 16 GB Ram / WD Blue 500GB NVMe SSD / CORSAIR Carbide Spec Delta / ACER EK220QAbi 21.5" 75Hz 5ms
Arkadaşlar, yazılımla ilgili neredeyse hiçbir şey bilmiyorum. Nereden nasıl başlamalıyım/başlamalı mıyım? Yardımcı olursanız sevinirim.

Başlamalısın.
En önemli şey algoritma tabi ki. Algoritma mantığını kavra bol bol alıştırma yap, ardından:
  • Değişken tanımlama, değişkenler üzerinde veri tanımlama ve bu verileri değiştirme, verileri birleştirme.
  • Operatör kullanımları.
  • Karar kontrol mekanizması.
şeklinde başlarsan iyi bir başlangıç olur senin için.

100 den fazla konu var.

Aşırı fazla konu var. Araştırmacı ruhunuz yok ise hiç başlamayın derim ben. "Hello World" yazmak basit ilerisi sandığınız kadar kolay değil.

Arkadaşlar, yazılımla ilgili neredeyse hiçbir şey bilmiyorum. Nereden nasıl başlamalıyım/başlamalı mıyım? Yardımcı olursanız sevinirim.
Sen ne yapmak istiyorsun. Uygulamamı geliştireceksin, Etik Hacker mı olacaksın ? yoksa web programlama mı istiyorsun biz nereden bilebiliriz. İsteğine göre öneride bulunabiliriz.
Arkadaşlar belki başka sorusu olucak neden bu kadar tepki gösterdiniz?

Programlamaya başlamak bilgisayar toplamak gibi değil ki sürekli yeni çıkan modellerle yeni sistemler toplansın, forumda onlarca bu konuyla ilgili başlık var. 5-6 tanesinde benim yazılarımı da görebilirsiniz. Programlamaya başladığınızda onlarca yabancı kaynaktan uzun uzun araştırma yapmanız gerekecek kendinizi geliştirmek için. Siz daha Türkçe bir kaynağa bile bakmıyorsunuz. Başlamamalısınız bence.

Programlamaya başlamak bilgisayar toplamak gibi değil ki sürekli yeni çıkan modellerle yeni sistemler toplansın, forumda onlarca bu konuyla ilgili başlık var. 5-6 tanesinde benim yazılarımı da görebilirsiniz. Programlamaya başladığınızda onlarca yabancı kaynaktan uzun uzun araştırma yapmanız gerekecek kendinizi geliştirmek için. Siz daha Türkçe bir kaynağa bile bakmıyorsunuz. Başlamamalısınız bence.

Hocam baştan bence arkadaş'a kötü enerji vermiyelim. Başlamamalısınız tarzında. Bir bebek nasıl anında yemek yemeyi öğrenmiyorsa araştırma'da öyle'dir. Şöyle diyebilirsiniz ama. İyi araştırmayı öğrenmen gerekiyor lazım olacak tarzında.

Ne bu karamsarlık sen geç kaldın yapamadın diye filan mı belki 10 yaşında çocuk ne biliyorsun ?

Yeni konular

Geri
Yukarı