Yazılıma nereden başlanmalı?

A.E.G

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar zamanında bir hocadan 1 1.5 ay kadar bir de kendim internetten 20 gün kadar C++ dersi aldım onun dışında fazla bir şey bilmiyorum sıfırdan nereden başlarım? 11.sınıfım hedefim ilk 20K onun dışında bir bölüm yok. Yazılımı denemek istiyorum önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
11. Sınıfsan önce sınava hazırlanmalısın çünkü hedefin 20k ise boş vaktin olmayacak. Sınavdan sonra başlamanı şiddetle tavsiye ederim yoksa üniversite çalışmanı bölmüş olursun.

Yok hayır illa deneyeceğim diyorsan, üniversitelerin açık kaynak kütüphanelerinden yazılım/bilgisayar bölümüne girerek oradaki müfredattan ilerleyebilirsin.

Ahahahah kafayı yiyeceğim artık. Şaka falan olmalı ya.
Öncelikle arama motoru ile forum arasındaki farkı öğrenmeli bu soruyu soranlar. Ardından milyonlarca kez sorulmuş ve cevaplanmış olan şeyleri okumayı öğrenmeli. Armut piş ağzıma düş dememeli. Önce araştırma yapmayı okumayı öğrenmeli.
Ayrıca yazılım tek başına bir işe yaramaz. Bugün herkes iki tane sayı okuyup toplamını yazdırabiliyor kodla. Herkes iki tane nesneyi hareket ettirip 2D oyun yapıyor. Bunları gören "oo kolaymış ya ben hacker olayım ya da müthiş bir oyun yapayım parayı kırayım" moduna giriyor. Başta komikti de sonradan sinir bozucu olmaya başladı. Nedir bu herkes yazılım öğrensin herkes yazılıma başlasın furyası anlamıyorum.
Bu arada siz tabi ki başlayın sayın soru sahibi. İkinci paragrafım biraz genele yönelik. Ama ilki direkt size ve aynı başlıkta açılan tüm konulara.

Öncelikle arama motoru ile forum arasındaki farkı öğrenmeli bu soruyu soranlar. Ardından milyonlarca kez sorulmuş ve cevaplanmış olan şeyleri okumayı öğrenmeli. Armut piş ağzıma düş dememeli. Önce araştırma yapmayı okumayı öğrenmeli.
Kesinlikle katılıyorum. Şu yazılıma nerden başlanır, hangi dille başlamalıyım vb. konuların tek başlığa toplanması lazım artık.
Arkadaşlar zamanında bir hocadan 1 1.5 ay kadar bir de kendim internetten 20 gün kadar C++ dersi aldım onun dışında fazla bir şey bilmiyorum sıfırdan nereden başlarım? 11.sınıfım hedefim ilk 20K onun dışında bir bölüm yok. Yazılımı denemek istiyorum önerilerinizi bekliyorum.
Üniversitede okuyacaksan acele etmene gerek yok. Şimdi başlasan 6 ayda katedeceğin yolu üniversitede zaten 1 ayda katedeceksin rahatlıkla. İngilizceni geliştirmeye bak.

Ahahahah kafayı yiyeceğim artık. Şaka falan olmalı ya.
Ayrıca yazılım tek başına bir işe yaramaz. Bugün herkes iki tane sayı okuyup toplamını yazdırabiliyor kodla. Herkes iki tane nesneyi hareket ettirip 2D oyun yapıyor. Bunları gören "oo kolaymış ya ben hacker olayım ya da müthiş bir oyun yapayım parayı kırayım" moduna giriyor. Başta komikti de sonradan sinir bozucu olmaya başladı. Nedir bu herkes yazılım öğrensin herkes yazılıma başlasın furyası anlamıyorum.
Bu arada siz tabii ki başlayın sayın soru sahibi. İkinci paragrafım biraz genele yönelik. Ama ilki direkt size ve aynı başlıkta açılan tüm konulara.

Öncelikle her gördüğünde dalga geçtiğin ya da kudurduğun konulara girmek zorunda değilsin girsen bile bu hıncını dışa vurmak zorunda değilsin. Cehalet der geçebilirsin ya da artık senin için ne oluyorsak geçip gidebilirsin. Yazan herkese teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı