Yazılıma nereden ve nasıl giriş yapılmalı?

Google'ye yazarsanız karşınıza bununla ilgili sizi yönlendirecek bir grafik var. Yükleyecektim fakat boyutu 1 MB'tan fazla olduğu için yükleyemedim ama kolayca bulursunuz. Ben pythondan başladım. Pythonu seçmemin sebebi ileride Arduino tarzı programlanabilir cihazlarla uğraşmak istiyorum amatör olarak.

Ben lisede Bilişim bölümündeyim biz C# konsol ekranından başladık, sonraki sene C# forum ekranı gördük , bu senede c++ ve web tasarım görecez.Bence sende bu şekilde bi gidiş izle 10. sınıfdan beri bölüm derslerim 100 insan daha kolay anlıyor.

bu çok dallı budaklı bir soru web developer olmak istiyorsanız şu 3 alanı inceleyin.
  • Front-end, Back-end, DevOps
Bunlar dışında web development ile ilgilenmek istemiyorsanız; mobil , beyaz şapkalı hacker, görüntü işleme, ağ (networking), veri tabanları, gömülü sistemler gibi pek çok alandan kendinize uygun olduğunu düşündüğünüzü seçebilirsiniz.

Ama çok iyi araştırın...

Son düzenleme:
Herhangibi bir dilden başla. Zaten gerisi geliyor, bir süre sonra kendini piyasada sık kullanılan dillere yönlendireceksin. Örneğin ben python ile başladım sonra C#'a geçtim.

1- Web için ilk düşünmen gereken dil PHP çünkü PHP web dünyasının C'si gibi birşey.

2- Masaüstünde ise Türkiye'den bahsedecek olursak C# en önde görünüyor.

3- Mobil ise 2'ye ayrılıyor IOS ve Android biçiminde. Android geliştirmede Kotlin yada Java kullanabilirsin.IOS'ta ise hiç düşünmeden Swift.

Öncelikle hedefini belirle. Ne yapmak istiyorsun? Hangi alanda ilerlemek istiyorsun.
Belki şu görsel sana yardımcı olabilir:
inografik.png

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı