yazilimbudur.com sitesini önermiyorum.

imnotagamer

Hectopat
Katılım
22 Ocak 2019
Mesajlar
2.745
Çözümler
12
Arkadaşlar, bu siteden son 2 yılda yaptığım 6 siparişim OEM Key olarak gelmişti. En son 01.11.2019 tarihinde siparişim olmuş. Aldığım lisans anahtarlarını da kontrol ediyordum haliyle.

Bugün vermiş olduğum siparişin ardından gelen anahtarı kontrol ettim. Birkaç siteye düşmüş. Ardından canlı desteğe yazdım, anahtarın internette birkaç sitede göründüğünü, OEM Key istediğimi belirttim. Ancak yaklaşık 1 saattir cevap alamamış bulunmaktayım. Bana gelen key de muhtemelen "MAK Key".

Ardından ürün detaylarını kontrol ettim. Önceki siparişlerimde açıklama kısmında yazan "OEM Key" ibaresinin yazmadığını, en alttaki tabloda da "OEM & Retail & Volume" olarak yazıldığını gördüm.

OEM yazsaydı harcama itirazında bulunacaktım, ancak şu an doğal olarak hakkımı arayamayacağımı bildiğimden dolayı itirazda bulunmadım.

30 lira çok da önemli değil. Ancak siz değerli Technopat üyelerinin bilgisinin olmasını istedim sadece.

İyi sosyaller. 😙
 
Son düzenleyen: Moderatör:
KS
imnotagamer

imnotagamer

Hectopat
Katılım
22 Ocak 2019
Mesajlar
2.745
Çözümler
12
KS
imnotagamer

imnotagamer

Hectopat
Katılım
22 Ocak 2019
Mesajlar
2.745
Çözümler
12
İlgileneceklerini düşünüyorum. Biraz zaman tanıyın.
Maalesef. Neredeyse 1 hafta oldu. Canlı destekten cevap gelmiyor. 1-2 saatlik bekleyişin sonunda da "Mail atın lütfen." şeklinde mesaj atıyorlar sürekli. Mail olarak da cevap gelmedi.

Almayı düşünen arkadaşlara almamalarını öneriyorum. Keza yolladıkları lisans anahtarı Çin, Rus kaynaklı sitelerde fazlasıyla var. Bunlar MAK key ve elinde patlama ihtimali çok yüksek. Keza arkadaşım için aldığımız key geçtiğimiz perşembe günü iptal oldu. Ben de o sitelere girip başka bir anahtar denedim ve çalıştı. 🙂

Almak istiyorsanız aklınızda bulunsun. "OEM Key" ibareli satıcılardan alın. Yoksa hiçbir şekilde hak iddia edemiyorsunuz.
 
KS
imnotagamer

imnotagamer

Hectopat
Katılım
22 Ocak 2019
Mesajlar
2.745
Çözümler
12
@reptile Aslında mağdur etmedi. Çünkü ürün sayfasına bakıldığında herhangi bir OEM garantisi yok. Ben de önceki siparişlerden güvenerek, okumadan verdim siparişi. Akılsız baş işte. 🙂

"Biz size OEM garantisi vermedik." deseler Eyvallah der geçerdim. Ama cevap dahi verilmemesi çok ayıp. En azından geri dönüş yapılabilirdi.
 
Katılım
22 Ocak 2020
Mesajlar
2.108
Makaleler
16
Çözümler
20
Ben iletişime geçtim şimdi. 29.90'lık olan MAK keymiş. OEM Key satışı olmuyormuş. Sadece kurumsal lisanlarda Retail Key gönderiliyormuş.
 
Yukarı