Yazılımbudur'dan Key alınmaz: İşte nedeni

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

realmoonlight

Kilopat
Makaleler
6
Yer
Montreal, QC, Canada
Evet, bugün sizlere nasıl kazıklandığımı anlatacağım, hızlı soru hızlı cevap şeklinde yapalım.

Yazılımbudur güvenilir midir?​

Yazılımbudur adlı firma kazıkçının tam kendisidir, OEM adı altında satılan Key'ler MAK çıkabiliyor. Forumdan bir arkadaşımız demişti ama benim sorunsuz alışverişlerim olduğu için devam ettim. En sonunda bugün aldığım Key, MAK Key çıktı. Satış sonrası herhangi bir teknik destek de vermediler. Parayı alıp malum yere tekme bastılar anlayacağınız.

MAK Key nedir?​

MAK Key genelde büyük kurumlar tarafından satın alınan, tek Key ile birden çok cihazın etkinleştirilmesini sağlayan Key türüdür. Eğer belirlenen cihaz sayısı aşılırsa Key elinizde patlayabilir.

Elimdeki Key'in türünü nasıl anlarım?​

Aslında oldukça basit, aşağıda vermiş olacağım kodu kopyalayıp CMD'ye atın.

Kod:
slmgr -dli

Daha sonrasında CMD'de karşınıza bir pop-up çıkacak. Fosforlu kalem ile belirttiğim yerde lisans türünüz yazacak.

1606831020893.png

Burada OEM, Retail veya görmüş olduğunuz gibi MAK yazabilir.

Sonuç​

Ben pişman oldum siz olmayın, Key'ler her an patlayabilir. Satış sonrası destek yok almış oluyorsunuz. Zaten iade hakkınız da yok.

1606830956971.png

Ğ maddesi ile birebir uyuşmakta. Yazılımbudur önerenlere konuyu atabilirsiniz, ne zaman olduğunu bilmesem de bu Key her an patalayabilir.

Son düzenleme:
Key almak saçmalıktır. Lisanslamaya ne gerek var? Kullan geç işte ücretsiz sürümü. Bir performans farkı yok sadece kişiselleştirme yapamıyorsun bir de Windows Etkinleştir yazıyor sağ altta. Ki oyunlarda gözükmüyor bile.

Orijinal alınmadığı sürece lisans, lisans değildir.

Geçmiş olsun hocam deneyimlemiş oldunuz. Rehberliğiniz de biz de almayız.

Şahsen 3 kere lisans satın aldım üçü de MAK değildi ama dediğiniz gibi ne olacağı belli olmaz bu siteler biraz kumar oynamaya benziyor.

Key almak saçmalıktır. Lisanslamaya ne gerek var? Kullan geç işte ücretsiz sürümü. Bir performans farkı yok sadece kişiselleştirme yapamıyorsun bir de Windows Etkinleştir yazıyor sağ altta. Ki oyunlarda gözükmüyor bile.

Orijinal alınmadığı sürece lisans, lisans değildir.
Sırf o yazı gözükmesin diye 50 lira veririm.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı