Yazılımcılar neden MacBook kullanıyor?

it just works.jpg

Daha fazla söze gerek yok.

Mac isletim sisteminde uygulamalar için tam ekran ozelligi vardir. Videoyu tam ekran izler gibi uygulama kullaniyorsun. O yuzden cok iyi bir ortam bence. Trackpad hareketleri ozellikle. UNIX tabanli bir sistem olmasi ve Windows ile Linux'u Bootcamp veya Parallels ile kullanabilirsin. Diger bilgisayarlarda macOS kullanamazsin. Hackintosh gibi yamali bir sistemi de tavsiye etmem. Oyun haric her seyin en iyisi Mac bilgisayarlarda. Adamlar oyun isine girse emin olun o konuda bile fark atarlar.

Verimlilik en üst seviyede. Stabilite de aynı şekilde. Linux dağıtımlarında olan terminal üzerinde işlem yapabilme özelliği de MacOS'da var (ne olduğunu tam olarak bilmiyorum araştırsanız daha iyi olur).

Tamam teşekkür ederim bende yazılımcıyım xamarin forms ile mobil uygulama geliştiriyorum iOS içinde program geliştireceğim ama MacOS'lu bilgisayarım yok hangi MacBook'u önerirsiniz?
Bu genellemeye nasıl vardin tam olarak?

Gördüğüm çoğu yazılımcı MacBook kullanıyorda ondan.

Tamam teşekkür ederim bende yazılımcıyım xamarin forms ile mobil uygulama geliştiriyorum iOS içinde program geliştireceğim ama MacOS'lu bilgisayarım yok hangi MacBook'u önerirsiniz?

Gördüğüm çoğu yazılımcı MacBook kullanıyorda ondan.
Bütçe problemi yoksa 16 GB RAM'li M1 Macbook Air alabilirsiniz.

Arkadaşlar merhaba, eski bilgisayarım artık ömrünü tamamladığı için yeni bir laptopa geçiş arifesindeyim. Bilgisayar mühendisliğinden bu dönem mezun olacağım ve en çok Android Studio ve Unity programlarıyla haşır neşirim. Bir laptopta aradıklarım ergonomi, malzeme donanım kalitesi, uzun yıllar stabilite, güçlü CPU ve geliştirme programlarında çalışırlık. Oyun için konsol tercih eden birisiyim o yüzden GPU önemli değil. Ancak işim dolayısıyla bir tık Premium bir bilgisayar arayışındayım bütçemi 15 16kya kadar zorlayabilirim. Yeni M1 Chip'li MacBook Pro'ların çok başarılı olduklarını düşünüyorum ancak hiç Mac kullanamadım ve acaba development toollarında sorun yaşar mıyım diye düşünüyorum. Onun dışında eğer M1 MacBook ayarında Windows bir laptop öneriniz varsa Thinkpad vs gibi onları da değerlendirebilirim. Önerileriniz için teşekkürler.

Yenisiniz sanırım :). Yeni konu oluşturup oraya sormanız gerekiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı