Yazılımcılığa Nereden Başlanmalı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Kaan Çalışkan

Hectopat
Daha fazla  
Neredeyse sıfır durumundayım (sıfırın biraz üstü). Ne yapmalıyım, ne öğrenmeliyim, nasıl başlamalıyım, nasıl öğrenebilirim, youtubedan önerebileceğiniz kanal var mı yazılım öğretme ile ilgili? Şimdiden teşekkürler.

Ne yapmak istediğinizi çok iyi anladım. Ama ilk önce mantığını anlatmalısınız. Daha sonra kolaya alıştırıp sevdirsek ?
Çok saçma mı olur ? Yazarken fark ettim evet saçma olur.
Ama bence mantık daha öncelikli.
Algoritma çözebilecek olması gerekli sonra syntax'ını öğrenmek kolay zaten.
Arkadaşım internette sözde kodun ne olduğuna bakmanızı istiyorum. Pişman olmayacaksınız.
İstediği kadar syntax bilsin. İstediği kadar yazılım dili bilsin. Algoritma bilmeden Developer olmaz.
Bunu sizler daha iyi bilirsiniz.
Arkadaşım şunu demeye çalışıyorum ileride yazılım dilini öğrenirsin. Sonra kalırsın. Proje verinde yapıyım.
Dersin eee öğrendim şimdi ne yapacağım ?
Evet şimdi söyle öğrendin ne oldu ? Bu olayı yaşamak istemiyorsan ilk Matematik çalış sonra İngilizce sonra algoritma (Sözde kod dediğimiz şey diyebiliriz. (İnternette "Sözde kod" 'u araştır iyi öğren. )) Daha sonra hangi plartforma çalışmak istediğini seç ve Syntax'ını iyice öğren. Yazılım dilini kavra. Problem bul ve çöz.Alıştırmalar yap.
Tamam Developer oldun.
@dgl.
Bu yazıyı okuduktan sonra bu konuya bakmanı öneririm. İhtiyacın olduğunda adımı etiketlemen yeterli. Sorularına cevap vermekten mutluluk duyarım.

Bu yazıyı okuduktan sonra bu konuya bakmanı öneririm. İhtiyacın olduğunda adımı etiketlemen yeterli. Sorularına cevap vermekten mutluluk duyarım.
Teşekkür ederim. Matematik ve ingilizcede iyiyim (özellikle ingilizce). Şimdi o zaman ilk hedef Algoritma. Ardından büyük ihtimal Android üzerine çalışırım. Ondan sonra Syntax denen bilmediğim şeye :) Syntax ı bi araştırıyım ben. Başka önereceğin bir şey var mı? Veya hangi dil üzerine yoğunlaşmalıyım? Ayrıca hangi programları indirmeliyim?

Son düzenleme:
Teşekkür ederim. Matematik ve ingilizcede iyiyim (özellikle ingilizce). Şimdi o zaman ilk hedef Algoritma. Ardından büyük ihtimal Android üzerine çalışırım. Ondan sonra Syntax denen bilmediğim şeye :) Syntax ı bi araştırıyım ben. Başka önereceğin bir şey var mı? Veya hangi dil üzerine yoğunlaşmalıyım? Ayrıca hangi programları indirmeliyim?
Syntax : Yazılım dilinin yazım kuralları denebilir.
Direkt Android'e yönelmenizi ısrarla önermem !
O iş biraz karışık. Sizi yazılımdan soğutur. C ile başlamanızı önereceğim ama biraz zorlayabilir. Algoritmayı öğrenirken sözde kod ile öğrenmelisiniz. Daha hızlı olması açısından sayfamın iletişim bölümünden mail adresinizi telefonunuzu yazarsanız watsapp 'dan mail'den konuşalım.
appiosx.com

Neden C ile başlasın Android programlayacaksa Java ile başlar.

C'yi öğrenmez Java'nın console'unu öğrenir.
Java'nın console'nda OOP ve Veritabanı sorguları hariç öğren. Daha sonra bir GUI seçersin ve onunla beraber OOP öğrenirsin. Daha sonra Android studio'ya geçersin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı