Yazılımda bireysel gelişim nasıl takip edilir?

aasdas

Attopat
Daha fazla  
Sıfırdan programlama dillerine başlayacağım. İlk dilim Python olacak. Gelişimimi nasıl takip ederim? Veya neyle başlamalıyım?

Gelişimini takip etmenin en kolay yolu geliştirdiğin projelerdir. Mesela bugün bundan 3 yıl önce yazdığım koda baktığımda ben ne saçmalamışım diyorum. Bu nedenle projelerini silme. Basit bir hesap makinesi de olsa ileri seviye bir proje de olsa.
İlk dilin Python olması biraz zorlayabilir.

Kesinlikle hayır. Pyhton diğer dillere göre öğrenmesi çok daha kolay bir dildir.

İlk dilin Python olması biraz zorlayabilir.

Peki neden başlayayım?
Gelişimini takip etmenin en kolay yolu geliştirdiğin projelerdir. Mesela bugün bundan 3 yıl önce yazdığım koda baktığımda ben ne saçmalamışım diyorum. Bu nedenle projelerini silme. Basit bir hesap makinesi de olsa ileri seviye bir proje de olsa.

Kesinlikle hayır. Pyhton diğer dillere göre öğrenmesi çok daha kolay bir dildir.

Python başlıyorum o zaman.

Hangi alanda yazılım yapmak istiyorsun?

Güzel soru ama Python dediğine göre buna zaten karar vermiştir. Yani umarım vermiştir. Mobil geliştirmek isteyip Python'a yönelmesi saçma olurdu. Elbette Python ile de mobil geliştirilebilir ancak Flutter vb. gibileri varken ne gerek var?

Geri
Yukarı