Yazılımda iş bulabilir miyim?

GovernorF1

Picopat
Katılım
1 Temmuz 2021
Mesajlar
201
10.sınıfım yazılımda kendimi gelistirmeye çalışıyorum çok çalışıyorum yazılım adına. C#, HTML, CSS3 ve Java Javascript biliyorum sizce ileride iş bulur muyum?
 
Son düzenleyen: Moderatör:

470650

Gigapat
Katılım
28 Ocak 2020
Mesajlar
11.658
Makaleler
32
Çözümler
187
Tek bunlar artık yeterli gelmiyor. Framework'lere hakim olan eleman arıyor şirketler. Yani liseyi güzel şekilde bitir ve iyi bir üniversite kazan. Ardından kendini güzel şekilde geliştirirsen iş bulman daha kolay olur.
 

Formula1i yedim

Hectopat
Katılım
27 Haziran 2019
Mesajlar
1.475
Çözümler
6
Yer
O'nun kalbinde.
Ülke de çok yazılımcı var ve hali hazırda böyle olunca daha iyi üniversitelerden mezun olanlara bakıyorlar. Bir de bu işin CV'si falan var. Havacılık ve sağlıkta iş bitmez ama yazılımda iş kısıtlı, daha gerçekçi olan bölümlere gitmeni öneririm. Elbette bulursun ama riskli.
 

babypluto

Picopat
Katılım
19 Şubat 2021
Mesajlar
249
Çözümler
6
Bilgisayarlar bizim geleceğimiz ve yıllardır onlarla konuşup geri cevap almaya çalışıyoruz, alıyoruz da. Tabii ki iş bulabilirsiniz.
 

zerolife

Decapat
Katılım
16 Nisan 2019
Mesajlar
106
Bu kafayla gidersen, iş falan bulamazsın. O saydığın şeylerin tek bir tanesini bile bildiğini açıkçası düşünmüyorum. Söylediğin gibi hepsini iyi derecede biliyor olsaydın zaten şuan işin hazır olurdu.
 

OnlyNess

Picopat
Katılım
3 Ağustos 2021
Mesajlar
837
Çözümler
6
Yer
Projects
Öncelikle konu cevabım; evet iş bulabilirsin. Ama ilk olarak yazılım hakkında araştırmalar yap, kendine yazılım alanı belirle veya seç, seçtiğin alanın programlama dillerini öğren ve illaki sonuna kadar öğrenmene gerek yok seçtiğin alanın gereği kadar bilmen yeterlidir. Bolca pratikler yap, büyük-küçük projeler yap ve incele, temiz kod yazmayı öğren, algoritmayı öğren, yazdığın kodlara yorum satırları ekle sonra 3-4 ay sonra tekrar açıp baktığın ne yazdığını unutabilirsin veya anlamayabilirsin. Bunun yanında İngilizceni geliştirmeni öneririm çünkü yazılım alanında tüm kaynaklar İngilizcedir. Matematik orta düzey yeterlidir ama daha çok sayısal ağırlıklı bir alan seçersen matematiğinin ortanın da üstünde olmalıdır. C# bildiğinizi belirtmişsiniz, yanlış anlamayın ama C# o kadar kolay bir programlama dili değildir. HTML de bir programlama dili değildir. (Hypertext Markup Language) olarak geçer.
 

Yeni konular

Yukarı