"Yazım yanlışı olan mesajı alıntılama" cezası saçmalığı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Alıntıladığınız mesajı düzenleyebilirsiniz.
Tamam ben de bunu diyorum. Ben niye düzeltip zaman kaybediyorum? Hadi onu geçtim, ben zaten yanlış yapmış mı diye dikkat ederek okumuyorum ki, anlamak için okuyorum. E hatayı ben yapmadım, hatayı görecek kadar detaylı okumadım, ben niye ceza alıyorum?

Eğer bir mesajı alıntılıyorsanız, düzeltmek zorundasınız. Kurallara uymanız gerekmektedir. Birisinin mesajını alıntılamak istemiyorsanız, etiket kullanmalısınız. Yazım yanlışlarını düzeltmek için moderatör olmanıza gerek yok.
Tamam da ben o kadar detaylı okumuyorum, anlamak için okuyorum forumda. Mesela sizin "etiket" yazışınızı düzeltmek zorunda değildim, anlatabildim mi derdimi? :D

Tamam ben de bunu diyorum. Ben niye düzeltip zaman kaybediyorum? Hadi onu geçtim, ben zaten yanlış yapmış mı diye dikkat ederek okumuyorum ki, anlamak için okuyorum. E hatayı ben yapmadım, hatayı görecek kadar detaylı okumadım, ben niye ceza alıyorum?
Moderatörler iki mesajı da düzenlemek zorunda kalıyor. Zaten yükleri çok fazla. Kural olarak da bi' zahmet alıntılayacağınız mesajı okuyup düzeltmenizi istemişler. Ayrıca alıntıladığınız cümleleri de siz seçip düzenleyebildiğinizden, alıntıladığınız şey sizin sorumluluğunuzda. Yıllardır herkes bu forumda ağlıyor. Yeter artık kurallar gayet yerinde. Bu forumda moderatör olsam bu konuyu açmanıza izin vermezdim

Moderatörler iki mesajı da düzenlemek zorunda kalıyor. Zaten yükleri çok fazla. Kural olarak da bi' zahmet alıntılayacağınız mesajı okuyup düzeltmenizi istemişler. Ayrıca alıntıladığınız cümleleri de siz seçip düzenleyebildiğinizden, alıntıladığınız şey sizin sorumluluğunuzda. Yıllardır herkes bu forumda ağlıyor. Yeter artık kurallar gayet yerinde.
Tamam bak moderatörlere daha çok çalışın demiyorum, onlara saygı duyuyorum yükleri konusunda. Bize bir uyarı mesajı gelsin düzenleyelim, ceza yemeyelim diyorum. Kurunun yanında yaşın yanması saçma geliyor bana. Uyarı alalım, tamam puan da düşsün ama ban yemek saçma geliyor bana.

En saçma ceza burada yapan ben değilim yazan kişi ben sadece mesajını alıntılayıp cevap veriyorum ama nasıl oluyorsa suçlu ben oluyorum.

Yazım yanlışı olan bir mesajı alıntıladığın zaman o hatayı çoğaltmış oluyorsun. Bunun çözümü basit, ya sadece cevap vereceğin küçük kısmı alıntılayıp düzenlemesini yap ya da hiç uğraşma kullanıcıyı etiketle öyle cevap ver. Bunun çıkarımını yapmak bu kadar zor mu?

Ayrıca evet, o alıntıladığın kurallara uymayan mesajı yazmış kişi de ceza alıyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı