"Yazım Yanlışı Olan Mesajı Alıntılama" uyarısı kaldırılmalı

Sizce bu kural ne kadar mantıklı?

• Oy verenlerin toplamı
    34
  • Anket kapandı .
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Ozan Güven

Kilopat
Makaleler
5
Windows'un w'sunu küçük yazan, imla hatası yapan bir arkadaşın iletisini alıntılayıp "Windows bilgine ve Türkçe'ne saygı duyuyorum." yazdığım için Perşembe günü uzaklaştırma aldım. Daha sonra böyle bir kural yoktur, olmamalı, moderatörler yanlış yazan arkadaşa ceza verip silemiyor mu benim mesajımı diye düşünüp forum kurallarına baktım. Şaka gibi görünse de böyle bir kuralın olduğunu gördüm. Ardından Android konusunda yardım isteğine cevap verdiğim arkadaş geldi aklıma, durumundan haber ettiğinde cevap vermezsem muhtemelen telefonu açılmayacaktı, mağdur olmasın diye ikinci bir hesap açtım ve gizli saklı iş yapıyormuşum gibi görünmesin, yönetimin onayından geçsin diye Cengover2 koydum adını. Üstüne bir de ondan uzaklaştırma aldım, yönetimle iletişime geçebilmek için telefonumdan bir hesap daha açtım. Açtığım hesaplardan dolayı yediğim cezalara itirazım yok, ama "Yazım Yanlışı Olan Mesajı Alıntılama" kuralının saçmalıktan, üşengeçlikten başka birşey olmadığını, yanlış yazılmış iletiyi alıntılayanı uzaklaştırmak yerine özel mesaj sistemi getirilmeli diye düşünüyorum. Anketten benimle aynı fikire sahip olan insanlar üstün gelirse kaldırılmalı bu kural. Okuduğunuz ve oy kullandığınız için teşekkürler.

Ekran Alıntısı5.PNG

Buna yönetim karar verir ve mantıklı bir kural. Alıntılamak istiyorsanız yanlışları düzeltip öyle alıntılayın.

Kaldırılsın diyenler ban yiyecek galiba ama ben de kaldırılmasını istiyorum.

Ben yazım yanlışı olan mesajı alıntılamak istediğimde kendim düzeltiyorum öyle alıntılıyorum.
Çok nadir oluyor ama bende nasıl yazıldığını bilmiyorsam @ yapıp ismini yazıyorum. Sanki alıntı yapmışım gibi oluyor. Riske girmeye gerek yok. :D

Buna yönetim karar verir ve mantıklı bir kural. Alıntılamak istiyorsanız yanlışları düzeltip öyle alıntılayın.
Biz burada olmadıkça yönetimin olup olmaması birşey farkettirmez. Uzaklaştırma verecek ne var yanlış yazılmış bir iletiyi alıntılamada onu soruyorum.

Ben yazım yanlışı olan mesajı alıntılamak istediğimde kendim düzeltiyorum öyle alıntılıyorum.
Çok nadir oluyor ama bende nasıl yazıldığını bilmiyorsam @ yapıp ismini yazıyorum. Sanki alıntı yapmışım gibi oluyor. Riske girmeye gerek yok. :D
Hayır, yanlış yazdığını farkettirecek birşey yazmamış olsam neyse. Niye rapor edeyim ben yanlış yazan birini, soru soruyorsa cevabını verir geçerim gerisine yönetim baksın, benim için sorun değil nasıl yazdığı.

Yanılmıyorsam kuralın yanında gerekçesi de yazıyordu.
"Yanlışları çoğaltmayın."
Bunun gibi bir cümleydi galiba.
Cevap verirken mesajı raporlayıp, sorun yaşayan arkadaşın ismini etiketleyebilirsin. Raporlama önemli. Zira birisini görmene rağmen raporlamazsan sana ceza verebilirler.

Yanılmıyorsam kuralın yanında gerekçesi de yazıyordu.
"Yanlışları çoğaltmayın."
Bunun gibi bir cümleydi galiba.
Cevap verirken mesajı raporlayıp, sorun yaşayan arkadaşın ismini etiketleyebilirsin. Raporlama önemli. Zira birisini görmene rağmen raporlamazsan sana ceza verebilirler.
Fight Club mı hocam burası, "do not quote or ignore any wrong message", "do not judge admin's rules" diye düşünmemiz mi gerekiyor? Beni de moderatör yapsınlar öyle olacaksa. İnsanlara yardımcı olmak için buradayım ben haksız yere ceza yemek için ya da insanlara ceza verdirmek için değil.

En kolayı selektör yapmak. :D

Yorumu beğen, cevap yaz. :D

Standart olarak sanırım herkeste ''Cevap yazdığım konuya biri cevap yazdığında beni uyar.'' seçeneği seçili zaten. :D

Ben öyle yapıyorum. :D En zor tarafı da biri ile tartışırken onun yorumlarını beğenmek zorunda kalmak oluyor. :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynen öyle. %100 katılıyorum. Yazım yanlışını o yapmış. Banane ondan? Mesajı alıntılarken onun yazım yanlışı var mı diye mi kontrol edeceğim? Bana niye ceza gelsin ki.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı