Yazın Oruçken Ders Çalışmak

yiange28

Kilopat
Makaleler
2
Yazın oruçken veya oruç değilken nasıl ders çalışabilirim? Oruçken zaten bitkin düşüyorum, oruç olmasa da sıcaktan ders çalışasım gelmiyor. Oruç tutmamı bahane etmek istemiyorum, kısacası nasıl derse odaklanabilirim? Tecrübeli veya bilgili Teknopatlara duyurulur. :D

Kendine 45 dk kur ve çalış arayı 1 saat yaparsın istersen böyle gün bitene kadar çalışırsın. Sınav senesi nasıl olsa 4-15 saat arası çalışacaksın [emoji6]

Ben şöyle yaparım genelde eğer ders çalışmak istemiyorsam bir süre masa da boş boş otururum. Kendimi ortama adepte ettikten sonra çalışmaya başlarım (Sık sık başından ayrılmamak için). Çalışmak için ilahi bir güç gelmesine gerek yok sadece tembelliğini yen gerisi geliyor zaten.

Fazla olmadan 40-50 dakika ders çalışınca 10 dakika falan kısa molalar ver. Öğleden sonra başla ders çalışmaya. Bu saate kadar uyu. Serin bir oda bulmaya çalış.

12. sınıf mısın? Sakın deli gibi YGS kasma sonra pişman olup benim gibi ikinci seneyi düşünmek zorunda kalabilirsin :/ Yapman gerekense bir kitap al ve her gün belli bir kısmını, konusunu bitirmeye çalış rastgele/net arttırmaya yönelik çalışırsan verim alamazsın ama her gün belli bir yerleri bitirdiğini, o konunun sorularını çözebildiğini görünce ertesi güne de gaz verir, eğer bir şeyleri bitirmeye başlarsan devamı gelir ne orucu bahane edersin ne başka bir şeyi başarının tadı devamını getirir. Bu yüzden orucu/sıcağı pek umursama biraz odaklan sıfırdan bir konuya başla, onu anlamaya başladıkça bırak oruçta bunalmayı vakit de çabuk geçeceğinden oruca da faydası olur :) Ben de LYS'lerin açıklanmasını bekliyorum sonra yüksek ihtimalle başlayacağım çalışmaya haftaya. @yiange28

Oruç tutarken ne acıkırım ne susarım. Yazın ders çalışmam. Aslında hiç ders çalışmam ama eski hocalarımın söylediklerini söyleyeyim 1 saat çalış 10 dakika mola ver. Bunu günde 2-3 sefer yapman gerekiyor. Ama sevdiğin sıkılmadığın bir derse çalışman iyi olur. Ben bir şeyle uğraşırken aklıma başka bir şey gelmez büyük ihtimalle seninde öyledir.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı