Yazın para kazanmak için iş tavsiyeleri

246675

Kilopat
Makaleler
6
23 Haziran'da 16 yaşıma basıyorum. Ailemin borçlarını duyunca içim acıdı, "Ulan, ben ne çok şey istiyormuşum..." diye.
Ben de düşündüm, belki bir işe girebilirim. Eğer pandemi azalırsa bir iş tavsiyesi olan var mı?
Ben bilgisayarcıda çalışırım, düşündüm ama sizin fikirlerinizi de almak istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
23 Haziran'da 16 yaşıma basıyorum. Ailemin borçlarını duyunca içim acıdı, "Ulan, ben ne çok şey istiyormuşum..." diye.
Ben de düşündüm, belki bir işe girebilirim. Eğer pandemi azalırsa bir iş tavsiyesi olan var mı?
Ben bilgisayarcıda çalışırım, düşündüm ama sizin fikirlerinizi de almak istiyorum.
Bilgisayarcıda çalışmayın. Tecrübe söylüyor.

Uzun süre tam mesaide çalışacak onlarca işsiz, sigortasız çalışacak onlarca Suriyeli, iş verecek durumu olmadığı için işçi çıkaran onlarca esnafın olduğu ortamda iş seçebileceğini mi düşünüyorsun, hem de bu yaşta? Çarşıya in, kapı kapı dolaş.

23 Haziran'da 16 yaşıma basıyorum. Ailemin borçlarını duyunca içim acıdı, "ulan, ben ne çok şey istiyormuşum..." diye.

Ben çalıştım. Şunu söyleyeyim ilk başlarda çok azarlandım sonra da dayanamayıp çıktım. Berberler olabilir belki. Bir de tanıdık olursa daha iyi olur. Öbür türlü acımıyorlar.

Bilgisayarını telefonunu sat ailene ver bence. Kendinde daha düşük model bir şeyler alırsın.

PC tamircisinde ciddi çalışacaksan donanım bilgin olması lazım tam donanım bilgin var mı? Öyle ise aramaya başla derim.

Son olarak insanların yemek yediği çoğu yerlerde bayağı çırak aranıyor. Meydana falan in, getir götür işi yap. Fırınlara bak, mcdonalds - burgerking(mcdonaldsta tanıdık varsa içeride çalışamazsın da dışarıyı temizleyebilirsin) - berber - marangoz, fabrika, kasap. Bu saydığım yerlerden birinde iş bulacağına eminim.

Geri
Yukarı