Yazın para kazanmak için iş tavsiyesi

Bondrewd

Hectopat
Yazın bir yerde çalışıp az da olsa para biriktirip bilgisayar almak istiyorum. Birçok farklı seçenek var çok fazla yorulmak istemiyorum ama malum bilgisayar fiyatları yüksek. Arkadaşım bir otoyıkamacı söylemişti sabah sekiz akşam beş galiba mesai saatleri tam hatırlayamadım. Günlük 160 lira bahşişlerele artıyor demişti. Önerilerinizi bekliyorum.

Yaz sezonu açıldı şimdi turistik yerler alım yapıyor güzel bir yerde yatılı iş arayabilirsin. Yatılı bulursan eğer öyle bir harcamanda olmaz güzel para biriktirebilirsin.

Turizm sektöründe kolay iş bulursun yazın.
  • Garson
  • Komi
  • Bulaşıkçılık
  • Dondurmacılık vs.
Ama çok yorulmadan hangi iş vardır bilemiyorum. Ben şahsen garson/komi olmaktan ziyade bulaşıkçılık yaparken daha az yoruluyordum ve çok daha rahattım.
Yorulma konusu çalıştığın işin konumuyla alakalı bence. Bazı yerlerde bazı işler daha rahattır bazı yerlerde aynı iş daha zordur.
En rahat şekilde çalışıp maaşını garanti almak istiyorsan sana önerim devletin herhangi bir kurumunda iş bulmaya çalış. TCDD'nin, DSİ'nin vb. kurumların yaz dönemlerinde çalışan otelleri mevcut ve oralarda hem özel sektöre göre daha çok eleman alıyorlar hem özel sektör gibi iş yükü yoğun olmuyor. Ben TCDD'nin Akçay Kamp'ında 3 ay çalışmıştım öğlen arasında molamız oluyordu gençler havuza girebiliyordu. Bedavadan hem havuza girdim hem çalıştım hem maaşımı almıştım hem kira sıkıntın da yoktu çalışanlar için konaklama yeri oluyordu mis gibi.
Akçay'da ikinci olarak başka bir işyerinde (özel sektör) çalıştığımda ise devletteki iş yüküne oranla gayet yoğun ve zordu.

Turizm sektöründe kolay iş bulursun yazın.
  • Garson
  • Komi
  • Bulaşıkçılık
  • Dondurmacılık vs.
Ama çok yorulmadan hangi iş vardır bilemiyorum. Ben şahsen garson/komi olmaktan ziyade bulaşıkçılık yaparken daha az yoruluyordum ve çok daha rahattım.
Yorulma konusu çalıştığın işin konumuyla alakalı bence. Bazı yerlerde bazı işler daha rahattır bazı yerlerde aynı iş daha zordur.
En rahat şekilde çalışıp maaşını garanti almak istiyorsan sana önerim devletin herhangi bir kurumunda iş bulmaya çalış. TCDD'nin, DSİ'nin vb. kurumların yaz dönemlerinde çalışan otelleri mevcut ve oralarda hem özel sektöre göre daha çok eleman alıyorlar hem özel sektör gibi iş yükü yoğun olmuyor. Ben TCDD'nin Akçay Kamp'ında 3 ay çalışmıştım öğlen arasında molamız oluyordu gençler havuza girebiliyordu. Bedavadan hem havuza girdim hem çalıştım hem maaşımı almıştım hem kira sıkıntın da yoktu çalışanlar için konaklama yeri oluyordu mis gibi.
Akçay'da ikinci olarak başka bir işyerinde (özel sektör) çalıştığımda ise devletteki iş yüküne oranla gayet yoğun ve zordu.
Hocam turistleri gezdirenler var ya bi de. Onlar da iyi kazanıyor mu?

Hocam o işi yapmak için ne kadar seviye İngilizce bilmek lazım?
Ve mesela ben lise 1'deyim. Gidip çalışabilir miyim?

Şöyle artık İngilizce bile yetersiz fakat o çalışacağın acentaya bağlı olabilir. Rus firması Rusça ister. Ben kaç yıldır turizm'deyim, şu anda marmaris bölgesinde operasyon takım lideriyim ben bile İngilizce bilmiyorum ama işi götürüyorum rehberlik farklı.

Şöyle artık İngilizce bile yetersiz fakat o çalışacağın acentaya bağlı olabilir. Rus firması Rusça ister. Ben kaç yıldır turizmdeyim, şu anda Marmaris bölgesinde operasyon takım lideriyim ben bile İngilizce bilmiyorum ama işi götürüyorum rehberlik farklı.
Hocam benim arkadaş Nevşehir'de mi çalışıyormuş. Google Translate'den çeviriyorum diyordu. Ben de bir çalışayım diye düşünmüştüm. Hem speaking kasarım diye düşünüyordum.

Yeni konular

Geri
Yukarı