Nasıl programlama öğrenilir?

EnisKekech

Hectopat
Yer
Kocaeli/Çayırova
Daha fazla  
Şu an bir fen lisesinde 3.sınıf öğrencisiyim ve bilgisayar mühendisliği istiyorum. Udemy'de (100+ Saat) Aranan Programcı Olma Kamp Kursu| Python,Java,C# böyle bir kursa denk geldim. Şimdiye kadar çok az da olsa Arduino UNO kullandım. Yani yazılım ile ilgili hiçbir bilgim yok. Bu kursa üye olan var mı? Dersler etkili mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Saf dil öğrenmeye kalkarsanız muhtemelen bir şey yapmanız gerekmediğinden sıkılırsınız. Öncelikle yapmak istediğiniz şeyi seçip karar verin. Sizle benzer bir yoldan geçip güzel bir okulda bilgisayar mühendisliğine başladım 3 sene önce. 1. sınıfta dersler çok teorik olduğundan kodlama konusunda kendimi istekli hissedecek bir şey bulmakta çok zorlandım. Ardından saf kodlama dili öğrenmek yerine yapmak istediğim bir şeyde ilerlemeye karar verdim. Bölümü yazarken aklımda hep oyun geliştirici olmak vardı. Nitekim ben de Unity ile birlikte C# öğrenmeye başladım. Teoride sorsalar ne kadar C# biliyorum bilemem. Ama şu an anlatılan nesneye yönelik programlama derslerinde kullanılan çoğu şeyi daha ben ders başlamadan biliyordum. Üstelik 1 sene kendi başıma oyun yaptıktan sonra bunu profesyonel kariyere dökmek de çok zor olmadı. Mobil oyun geliştiricisi olarak para kazanabilir hale geldim ve şu an çalışıyorum. Saf C# öğrenmeye çalışsam muhtemelen şu anki olduğum halden çok daha az şey bilerek vazgeçecektim. Para kazanmayı bırakın bir şey biliyormuş gibi hissetmeyecektim. Her programlama dili temelde birbirine benzer. Hiçbir zaman da bir dili ben biliyorum demek işe yaramaz. O dilde ne yaptığınızı sorar insanlar her zaman. Web mi istiyorsunuz? HTML CSS Javacscript gidin. DataScience/Yapay zeka alanında mı ilerlemek istiyorsunuz? (Bu alanlar nedir napar ayrıca ilgilenmeniz gerek. Korkmayın bi alanda takılmak zorunda değilsiniz sevmezseniz değiştirebilirsiniz daha yaşınız çok genç) Python ile ilerleyin. Oyun mu yapmak istiyorsunuz. Oyun motorları( Unreal engine - Unity vs) ve bunların kullandıkları dilleri ( C++/C#) öğrenmeye bakın.

Geri
Yukarı