YDT için kaynak önerisi

ftlX0

Kilopat
Evet arkadaşlar. İngilizcede giriş düzeyi denilebilecek bir temelim var. Ve bunu ilerletmek istiyorum. Bana soru tipleri, deneme, grammer gibi YDT konuları için kaynaklar önerir misiniz?

@ftlX0, anlıyorum. Giriş düzeyindeyseniz sıfat ve fiillerde ciddi eksikliğiniz vardır. İsim bilmemek çok da önemli değil. Ancak bu üç şey çok önemli:
  • Fiil.
  • Sıfat.
  • Zarf.
Bu üç şeyi bilmeden soruları pek anlayabilmeniz mümkün değil. Onun için başlangıç olarak size bu kitabı öneriyorum. Bu kitabı en kısa süre içerisinde bitirerek oradan da, reading parçalarını okuyarak belirli bir seviyeye gelmeniz gerekiyor.

@ftlX0, anlıyorum. Giriş düzeyindeyseniz sıfat ve fiillerde ciddi eksikliğiniz vardır. İsim bilmemek çok da önemli değil. Ancak bu üç şey çok önemli:
  • Fiil.
  • Sıfat.
  • Zarf.
Bu üç şeyi bilmeden soruları pek anlayabilmeniz mümkün değil. Onun için başlangıç olarak size bu kitabı öneriyorum. Bu kitabı en kısa süre içerisinde bitirerek oradan da, reading parçalarını okuyarak belirli bir seviyeye gelmeniz gerekiyor.

Sağ olun. Hemen bakacağım bu işe.

@ftlX0, onun dışında Reading olayını çok iyi geliştirmeniz lazım. Öyle bir seviyeye geleceksiniz ki that, which içini okumadan anlayabilir düzeye geleceksiniz. Çok çalışmanız lazım.

Bu dediğiniz kitabı bitirirsem. Belli bir seviyeye gelip konuları rahatça anlayabileceğim değil mi?

Geri
Yukarı