YDT için ne kadar çalışılmalı?

Melih1337

Hectopat
Arkadaş günlük soru çözme sayım en fazla 150'ye dayanıyor ve bir yerden sonra tıkanıklık hissediyorum ve sizce günde 100 soru civarı + 4 saat çalışma 8K sıralama getirir mi? YDT denemelerim hiç 60 aşağısı olmadı.

Not: Başlığı yanlış yazmışım. YDS yerine YDT olacak.

@OnlyNess, hocam Dilko başlangıç yayınıdır ve içindeki sorularda gereksiz, sadece soru olsun diye yazılmış sorulardır. O kitabı hiç çözdünüz mü?

@Melih1337, Akın Dil'in online sınavları oluyor. Bir de onların birine girip kendini deneyebilir misin? YDS-Yök dil fark etmez.

@OnlyNess, hocam Dilko başlangıç yayınıdır ve içindeki sorularda gereksiz, sadece soru olsun diye yazılmış sorulardır. O kitabı hiç çözdünüz mü?

@Melih1337, Akın Dil'in online sınavları oluyor. Bir de onların birine girip kendini deneyebilir misin? YDS-Yök dil fark etmez.
Online sınavı yapamadım daha sonra kesinlikle bakacağım, onun dışında önerin ne olur?

Hocam Dilko'nun bende deneme kitapçıkları dahi vardır. Soruları gereksiz değildir.
Ben de Dilkonun öğrencisiydim ve denemeler basit, yaptıkları sınav kağıtları sınava yönelik oluyordu...

YDSPublishing seviyelere ayrılıyordu ama yine de aralarında çok fark yoktu diye hatırlıyorum. Netiniz de iyimiş. Kendinizi zorlamak isterseniz ELS'nin denemeleri var mıydı bilmiyorum ama ona benzer dergileri oluyordu, deneyebilirsiniz. İlk başlarda yanlışlar moral bozuyor ama sonradan gelişiyorsunuz. Onun dışında Akın Dilin soruları da çok güzel, online olduğunu bilmiyordum ama deneme kitapçıklarını gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.

@Melih1337, yabancı sitelerden sürekli okuma yap. Okuma yapmayı kesinlikle bırakma, sadece okuyup da geçme. Analiz yap, çıkarım yap. Örneğin:
  • Burada ne anlatmak istiyor?
  • Which-that içinde çok boğulma. Kısacası yan cümleciğin içinde çok boğulma.
  • Sürekli okuma yap.
  • Kelimeleri analiz et, sıfat fiil ve zarflar çok önemli. İsim bilmesen de olur, paragraftan bir şekilde anlam çıkıyor. Ama sıfat zarf ve fiil kesinlikle bil.

Yeni konular

Geri
Yukarı