YDT için ne kadar çalışılmalı?

@Melih1337, önümüzde daha uzun bir süre var. Bu süreci ciddi değerlendirirseniz 15+ bile yaparsınız, onun dışında ara sıra dalgalanmalar olabilir. Elinizden gelenin en iyisini yapmaya çalışın.
Yaptığım denemelerden sonra sizi etiketleyip sonuçları paylaşmam umarım sizi sıkmıyordur çünkü gerçekten güzel bir bakış açısıyla yorumluyorsunuz o yüzden bu haftanın notlarını paylaşmak istedim.

Öncelikle okulda olduğumuz matematik denemesinde 5 doğru 4 yanlış yaptım, hedeflediğimin altında demek istemiyorum çünkü ikinci TYT denememdi. (İlkinde matematik netim 7 idi).

Sonrasındaysa az önce yaptığım "benim hocam - türkçe" denemelerinin ikincisi yaptım ve sonuçta 29 netim çıktı. (31 doğru, 1 boş, 8 yanlış). Diğerinde de 30 net yapmıştım.

Bu haftaya genel olarak bakıcak olursak İngilizce - Türkçe'ye çok odaklandım ve matematiğin yüzüne bakmadım ki artık bakacağım. Ama şu canımı sıkmıyor değil yani o kadar Türkçe çözüyorum ve 30 üstüne çıkamıyorum. İngilizce'de ise bol bol reading yapıp kelime çalışması yaptım ve İngilizce açısından çok verimli bir hafta olduğunu söylemek isterim.

Türkçe'de yanlışlarım genelde 2-3 tanesi dil bigisinden kalanı paragraftan oluyor. (Günlük paragraf çözüyorum.)

Yaptığım denemelerden sonra sizi etiketleyip sonuçları paylaşmam umarım sizi sıkmıyordur
İşimiz bu, tabii ki etiketleyebilirsiniz.

çünkü gerçekten güzel bir bakış açısıyla yorumluyorsunuz
Teşekkür ederim.

Öncelikle okulda olduğumuz matematik denemesinde 5 doğru 4 yanlış yaptım,
4 net bence kötü değil, hangi yayınevi?

Diğerinde de 30 net yapmıştım.
Gayet güzel. Kaç dakikada bitirdiniz?

matematiğin yüzüne bakmadım ki artık bakacağım
Günlük bakman gerekmekte, Türkçe, Matematik ve İngilizce günlük çalışma programında kesinlikle olması gerekmekte.

İngilizce'de ise bol bol reading yapıp kelime çalışması yaptım
Nereden reading yapıyorsunuz?

Günlük paragraf çözüyorum.
Günlük 30 paragraf yeterli olur, fazlasına gerek yok.

İşimiz bu, tabii ki etiketleyebilirsiniz.

Teşekkür ederim.

4 net bence kötü değil, hangi yayınevi?

Gayet güzel. Kaç dakikada bitirdiniz?

Günlük bakman gerekmekte, Türkçe, Matematik ve İngilizce günlük çalışma programında kesinlikle olması gerekmekte.

Nereden reading yapıyorsunuz?

Günlük 30 paragraf yeterli olur, fazlasına gerek yok.

4 net yaptığım yayınevi İşler Yayın Grup.

İki Türkçe denemesinin ortalaması 40 dakika.

Reading yaptığım yayın YDS publishing, privilege seviyesi.

İngilizceden 100 soru çözüyorum günlük olarak ve artık dediğiniz gibi üçünü aynı anda yürüteceğim.

Türkçe netlerim konusunda da endişeye kapılıyorum sanırım, şu anlık 30 net ortalaması kötü geliyordu gözüme ama 8 ay kaldığını düşünerek çok fazla tedirginliğe kapılmamak istiyorum.

@Melih1337, BBC Science gibi sitelerden de okuma yapmanızı öneririm.
Ayrıca bu Tweet'teki siteleri de incelemenizi öneririm. Gerçekten faydası olacaktır.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@Melih1337, BBC Science gibi sitelerden de okuma yapmanızı öneririm.
Ayrıca bu Tweet'teki siteleri de incelemenizi öneririm. Gerçekten faydası olacaktır.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam selamlar, 11. sınıf öğrencisiyim ydt-yksdil konu başlığındaki yorumlarınızı okudum sizden bir kac tavsiye istiyorum durumumu söyle özet geceyim :

suan gunde 20-25 kelime ogreniyorum, ezberime geciriyorum, okumam cok iyi olmadığı icin reader at work 1 kitabında gunde 4-5 paragraf okuyup ceviriyorum, onun disinda okulda passivelerdeyiz evde grammar tekrari ediyorum oldugu kadar.

okumamı gelistirecek seyler tavsiye ederseniz cok mutlu olurum hocam soruları anlayarak cozemiyorum suan :/

Hocam selamlar, 11. sınıf öğrencisiyim ydt-yksdil konu başlığındaki yorumlarınızı okudum sizden bir kac tavsiye istiyorum durumumu söyle özet geceyim :

suan gunde 20-25 kelime ogreniyorum, ezberime geciriyorum, okumam cok iyi olmadığı icin reader at work 1 kitabında gunde 4-5 paragraf okuyup ceviriyorum, onun disinda okulda passivelerdeyiz evde grammar tekrari ediyorum oldugu kadar.

okumamı gelistirecek seyler tavsiye ederseniz cok mutlu olurum hocam soruları anlayarak cozemiyorum suan :/

Ne yaptınız acaba sınavda baya olmuş da

Yeni konular

Geri
Yukarı