YDT için set önerisi?

ipekitten

Centipat
Daha fazla  
arkadaşlar merhaba. Ben 12. sınıfa gidiyorum ve TM öğrencisiyim. Okulumda dil bölümü açılmadığı ve ailem başka okula göndermediği için mecburen TM seçmiştim. Ama ne AYT derslerini çalışabildim, sevebildim, ne de TM'den bir bölümü cidden istedim. En azından uğraşacak kadar istemedim ve bana uygun olduğunu düşünmedim. Ailemi bu konuda zar zor ikna ettim ve ikinci döneme bir hafta kala dilden girmeye karar verdim. İngilizce her zaman en sevdiğim, en kolay kavradığım, en ilgimi çeken ders olmuştur. Seviyem de A2 ya da B1 sanırsam (bazı testlerde A2 bazılarında B2 bile çıkıyor ama genelde B1, cambridge'Ink'inde de B1 çıkmıştı) 2 senedir İngilizce ders görmediğim için açıkçası YDT'deki soru çözme taktiklerini, çoğu grammer konusunu, neyde nasıl ilerleyeceğimi bilmiyorum ve bana rehber olacak / akıl verecek biri yok. Annemle kurslara bakıyoruz ama korktuğum için Online olmasını istiyorum. Fakat o pek ilgili değil, her kurs karar vermek için şubeye gidip yüz yüze konuşmak istiyor ve yüz yüze seviye belirleme sınavı yapmak istiyor. Annem de tamam gideriz diye geçiştiriyor ama hiç götürmüyor. Online eğitim veren bir yer de bulduk ama gidip sınava giremiyorum ve kayıt olamıyorum bu yüzden. Ben de kursa gitme konusunda inancımı kaybedip ertelememek adına tenselerden çalışmaya başlamıştım ve bitirdim. Zaten bir tek perfect continuoslardan eksiğim vardı. Şimdi de kelime ezberlemeye başladım. Fakat elimde soru çözebileceğim bir kitap bile yok. Hangi yayınlar iyidir değildir araştırıyorum ama karar veremedim. Malum çok pahalı oldukları için de şimdilik bir set alabileceğim. Bu yüzden kötü bir yayından almaya korkuyorum. Bana yayın tavsiyesi verebilecek varsa çok mutlu olurum. Çok uzattım biliyorum ama benim durumumu bilip ona göre bir öneri vermenizin daha sağlam olacağını düşündüm. (kitapları tek tek de alabilirim ama set halinde hiç eksik olmaz diye düşündüm) buraya kadar okuyan varsa teşekkürler:'3 💖

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı